Teenetemärgi pälvinud Raivo Tafenau: teen oma väikest asja, aga suure innuga | Muusika

1471309ha8fdt24

Tere tulemast! Täna räägime eesti muusikast ja tema suurest panusest muusikamaailma. Raivo Tafenau on Teenetemärgi vääriline saaja, kes on pälvinud tunnustust oma kirgliku muusikatöö eest. Tema pühendumus ja talent on teinud temast ühe Eesti silmapaistvamaid muusikuid. Tafenau on tuntud oma suurepärase mänguoskuse ja loovuse poolest ning tema muusikaline panus on aidanud kaasa Eesti muusikakultuuri edendamisele. Tema lugu ja saavutused inspireerivad meid kõiki tegema oma väikest asja suure innuga ning austama muusikat kui olulist kunstivormi.

President Alar Karis tunnustas saksofonisti, ansamblijuhti ja jazz-muusikut Raivo Tafenaud kolmapäeval Valgetähe V klassi teenetemärgiga. ERR-ile antud intervjuus sõnas Tafenau, et ta on väga enesekriitiline ning tal on ennast raske kõrvalt vaadata.

Tafenau ütles, et just hetkel, kui saab sõnum, et ta on pälvinud teenetemärgi, hakkas väljas sadama paksu lund. “Ei teagi, mida sellest arvata. Jah, tunne on praegu selline, et ma ei oskagi midagi öelda.”

Ta ise tunneb, et teeb oma väikest asja, aga suure innuga. “Ma üritan vabakutselisena seda jazz’i asja ajada. Mul oli sel aastal ümmargune tähtpäev, sain 60-aastaseks. Mul on kümme aastat olnud Mustpeade majas klubi ja viis aastat oleme teinud Haapsalus Taff Festi, mis on publiku hulgas menukas,” selgitas ta ja lisas, et ta püüab viia jazz’i ka Tallinnast kaugemale. “Tallinn on ju kvaliteetse jazz-muusika keskus, aga oluline on ka Tallinnast välja viia seda muusikat.”

“Olen väga enesekriitiline, ennast on raske kõrvalt vaadata ning hinnata, miks just mulle teenetemärk anti,” ütles ta ja lisas, et seoses ümmarguse tähtpäevaga on tal tulemas üheksa kontserdiga väike juubelituur üle Eesti. “Lähen Saaremaale, Võrumaale, Mustveesse, Kuremaale ja Puurmani lossis. Nii saan muusikat mängida ka neile, kes ei jõua Tallinnas parkimist maksta,” kinnitas Tafenau.

Loe rohkem:  Oliver Rõõmus: välismaal öeldakse Púr Múddi kohta Ida-Euroopa tantsumuusika | Muusika

“Praegu kirjutan ise uut muusikat, harjutan pilli ja hoian ennast vabakutselisena ikka vormis. Panen vaikselt kokku juulis toimuva Taff Festi programmi, aga olen teenetemärgi eest sõnatu nüüd küll,” rõhutas ta.

Kokkuvõttes võib öelda, et Raivo Tafenau teenimine teenetemärki on väga vääriline tunnustus tema pühendumuse eest muusikale ja kultuurile. Tema kirg ja pühendumine muusikaõpetamisele ning enda muusikaliste oskuste täiustamisele on eeskujuks paljudele noortele muusikutele Eestis. Tafenau töötab tagasihoidlikult ja ilma suurte lavasäraga, kuid tema panus Eesti muusikamaastikule on hindamatu. Tema teenetemärgi saamine on tunnustus mitte ainult tema enda tööle, vaid ka kogu Eesti muusikakogukonnale.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga