Robert Jürjendal tulevasest autorikontserdist: kuskil on lootus ja valgus | Muusika

2281125h3d46t24

Tere tulemast, muusikasõbrad! Robert Jürjendal, Eesti kitarrivirtuoos, valmistub esitlema oma uut autorikontserti, mille teema on lootus ja valgus. See ainulaadne muusikaline kogemus kutsub publikut kaasa elama helidesse, mis kannavad endas lootust ja valgust isegi kõige pimedamatel hetkedel. Jürjendali talent ja kirg muusika vastu lubavad meil kogeda midagi unikaalset ja ennastunustavat. Ärge jätke seda võimalust kasutamata ning tulge osa saama sellest unustamatust muusikalisest seiklusest!

Märtsi alguses saab Tartus ja Tallinnas kuulda Robert Jürjendali autoriõhtuid “Avatud horisondid”. Koos Jürjendaliga astuvad lavale New Wind Jazz Orchestra ja Tallinna Kammerorkester. Orkestreid juhatab Wolf Kerschek.

Kahe orkestriga astub Jürjendal lavale esimest korda. “See on väga inspireeriv. Veel eile olin ma oma kujutlustes ja noodipaberite sees, aga nüüd, kui siin esimesed fraasid juba kõlasid, mil see kõik tuleb muusikute tasandile ja iga ühe puudutus ja panus on selles oluline, siis seda on hästi vahva tajuda,” kommenteeris kitarrist ja helilooja Robert Jürjendal.

Kontserdikavas on üheksa lugu, mida Jürjendal hakkas kirjutama 2020. aastal – enne koledaid aegu, nagu ta ise ütleb. Kuna instrumentaalmuusika kõneleb pealkirjade kaudu, ütleb ta, et vihjeid võibki otsida pealkirjadest.

“Ma ikka olen mõtetega inimeste juures ja eks loodus käib siia juurde. Vahva on see, et meil on näiteks kavas lugu “Sulavad suhted” ja samal ajal on veel viimast jääd ja lund õues, nii et seda võib võtta nii looduse koha pealt kui inimsuhete koha pealt,” selgitas Jürjendal.

Kontserdi pealkirja “Avatud horisondid” taga peitub Jürjendali sõnul helge sõnum. “Minu jaoks ei ole veel siin maailmas kõik kadunud, kuigi vahepeal on mitu korda selline tunne peale tulnud. Ta on nii ja naa, on sellist tumedamat tunnet, aga ma näen, et kuskil ikkagi helendab valgus ja see on põhisõnum selle kontserdi puhul, et kuskil on lootus ja valgus. Aga me peame ise selleks tööd tegema ja muusikal on selleks hea roll,” rääkis Jürjendal.

Loe rohkem:  Eesti Laulu ankeet. Uudo Sepp ja Sarah Murray | Muusika

Kokkuvõtvalt võib öelda, et Robert Jürjendali tulevane autorikontsert pakub lootust ja valgust muusikasõpradele üle Eesti. Tema looming on täis sügavust ja emotsiooni ning lubab publikul kogeda unustamatut muusikalist elamust. Jürjendal suudab oma loomingus tõepoolest luua erilise atmosfääri, mis viib kuulajad kaasa unikaalsesse maailma. Seega tasub kindlasti jälgida ja osa saada sellest erilisest kontserdist, mis toob kaasa rõõmu ja inspiratsiooni kõigile muusikahuvilistele.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga