Teenetemärgi pälvinud Mikk Üleoja: mul polnud indikatsioone, et see võiks juhtuda | Muusika

1959674ha00bt24

Tere tulemast! Täna räägime Mikk Üleoja’st, Eesti armastatud muusikust, kes on teenetemärgi vääriline. Üleoja üllatust selle tunnustuse üle ei saa peita, kuid tema panus Eesti muusikamaastikule on olnud märkimisväärne. Tema kirg ja pühendumus muusikale on toonud talle teenekuse, mida ta väärib. Tema looming on puudutanud paljude inimeste südameid ning tema saavutus on austust äratav. Lähme sügavamale tema inspiratsioonidesse ja saavutustesse ning avastame, mis on teinud temast teenetemärgi väärilise muusiku.

Kolmapäeval tunnustas president Alar Karis Eesti Rahvusmeeskoori peadirigenti ja kunstilist juhti Mikk Üleojat Valgetähe IV klassi teenetemärgiga. ERR-ile antud intervjuus kinnitas Üleoja, et see tuli tema jaoks üllatusena.

“Mul ei olnud küll mingeid indikatsioone, et selline asi võiks juhtuda,” sõnas Mikk Üleoja ja lisas, et hetkel valmistavad nad ette Rahvusmeeskooriga ette Rasmus Puuri külalisdirigeerimist. “Ta tuleb neljapäeval esimest korda proovi tegema.”

Ta tõi ka välja, et Eesti Rahvusmeeskoori repertuaar on väga lai. “See algab tuhande-aasta taguse muusikaga pihta ja lõpeb sellega, mis on täna hommikul kirjutatud,” selgitas ta ja mainis, et esiettekandeid teevad nad alalõpmata.

Üleoja kinnitas, et neil kooris traditsioon, et juubilar või sünnipäevalaps pannakse koori ette istuma ja talle lauldakse. Teenetemärgi pälvimise puhul laulis koor aga sel korral peadirigendile.

Kokkuvõttes võib öelda, et Mikk Üleoja teenetemärgi pälvimine on suur tunnustus tema pühendumuse ja panuse eest Eesti muusikamaastikule. Tema sõnadest kõlab siiras üllatus ja rõõm, mis annab aimu tema alandlikust meelest. Üleoja sõnul ei olnud tal aimugi, et selline au võiks talle osaks saada, mis näitab tema töövõime ja visaduse tagasihoidlikkust. See sündmus peaks julgustama kõiki noori muusikuid ja andekaid inimesi jätkama oma kirge ja pühendumist, sest vaevanägemine võib ühel päeval ootamatult suure tunnustuseni viia.

Loe rohkem:  Eesti Laulu ankeet. 5miinust ja Puuluup | Muusika

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga