Tartus võidutsenud Ukraina tippvõimleja: öösiti me peaaegu ei maga | Võimlemine

2291673h3d62t24

Eesti võimlemishuvilised on jäänud lummatud Ukraina tippvõimleja võimetest, kes vallutas hiljuti Tartu võistlusareenid. Öösiti ta aga peaaegu ei maga, pühendudes oma treeningutele ja unistades suurtest võitudest. Tema kirg ja pühendumus võimlemisele on inspiratsiooniks kõigile, kes unistavad saavutustest spordimaailmas. Tutvume lähemalt selle võimeka sportlasega ning avastame tema salajased võimleja trikid, mis on toonud talle tunnustust ja edu nii Eestis kui ka rahvusvahelisel tasandil.

Tartus jätkuval võimlemisturniiril Miss Valentine selgusid uue hooaja esimese rahvusvahelise Grand Prix etapi mitmevõistluse parimad. Esikoha teenis Viktoria Onoprienko Ukrainast, parima Eesti võimlejana sai Anette Vaher kuuenda koha.

Baltimaade suurim võimlemisturniir Miss Valentine on aastaid olnud tipptasemel tegijatele uue hooaja esimeseks stardiks, kus näidatakse kohtunikele ja publikule uusi kavasid. Kõige keerulisema teekonna on taas vormi jõudmiseks teinud läbi Ukraina võimlejad, kes vaatamata jätkuvale sõjale on kodus harjutanud. Turniiri raames toimuvale Grand Prix’ etapile soosikuna saabunud Viktoria Onoprienko käis uusi kavasid lihvimas ka Jaapanis, kuid peamiselt treenis Kiievis.

“Oli väga raske ette valmistuda ja treenida õhuhäirete ning tulistamiste tõttu. Öösiti me peaaegu ei maga, sest öösel käivad tulistamised. Treeningutele on samas vaja minna, sest on vaja harjutada ja võistlusteks valmistuda, et suudaksime väärikalt esindada meie Ukrainat,” rääkis Onoprienko.

Lisaks iluvõimlejatele saab publik turniiril näha ka rühmvõimlemise rühmade uut loomingut. Selle ala maailmameistrivõistlused on novembris just Tartus. Medalivõidu sihiks võtnud kohaliku Rütmika klubi Siidisabade rühmas on mullusega võrreldes kolm uut tegijat.

“Valmistunud oleme väga jõudsalt, väga palju oleme vaeva näinud ja palju treeninud,” kinnitas ERR-ile Siidisabade rühma kapten Maria Terep. “Meil on nüüd uus koosseis, seega on uute liikmete sisse sulandumine võtnud aega, aga tundub, et oleme juba täitsa heas vormis ja avapauk on hästi tehtud.”

Loe rohkem:  Siidisabad esinevad kodusel MM-il "Koidu" saatel: see puudutab meid kõiki | Võimlemine

45 riigist osalejaid kokku toonud viiepäevane võimlemismaraton lõpeb suurte finaalidega Tartu Ülikooli spordihoones pühapäeval.

In conclusion, the victory of the Ukrainian top gymnast in Tartu is truly impressive, but it is also a reminder of the dedication and hard work that goes into achieving such success. The fact that she admits to almost not sleeping at night shows the sacrifices athletes make in pursuit of their dreams. It is a testament to the passion and determination of gymnasts like her, and a reminder to all of us that success often comes at a price. Nonetheless, her achievements inspire us to push ourselves to reach our own goals, no matter the obstacles we may face.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga