USA sõjaväelennukid alustasid humanitaarabi toimetamist Gazasse | Välismaa

2291892h4306t24

Ameerika Ühendriikide sõjaväelennukid on alustanud olulist humanitaarabi toimetamist Gazasse, kus humanitaarolukord on järjest halvenenud konfliktide tõttu. See samm on kriitilise tähtsusega, et aidata Gaza elanikke, kellel puudub juurdepääs põhivajadustele nagu toit, vesi ja meditsiiniline abi. USA sõjaväe sekkumine annab lootust ja toetust piirkonna elanikele, kes on kannatanud kaua kestnud konfliktide tagajärgede all. Selle humanitaarabi missiooni eesmärk on tuua koheseid lahendusi ja toetada rahu ja stabiilsuse taastamist Gazas.

Kolm USA sõjaväe transpordilennukit heitsid laupäeval Gaza sektorisse toitu, ütles kõrge sõjaväeametnik, samas kui humanitaarkriis palestiina enklaavis süveneb.

“Viisime läbi kombineeritud humanitaarabi õhust allaviskamise Gazasse, et pakkuda leevendust konfliktist mõjutatud tsiviilelanikele,” ütles USA keskväejuhatuse (CENTCOM) ametnik AFP-le anonüümsuse tingimusel.

Ta lisas, et operatsioonis osales kolm USA õhuväe transpordilennukit C-130.

Ametniku sõnul heitsid lennukid pärastlõunal Gazasse 66 toidupakki, kuid abi kogukaal pole teada.

President Joe Biden teatas päev varem, et Ühendriigid hakkavad toimetama Gazasse humanitaarabi õhust.

Neljapäeval hukkus enklaavi põhjaosas üle 100 palestiinlase, kui Iisraeli sõdurid avasid tule veoautodest humanitaarabi saama tormanud inimeste pihta.

Biden on nõudnud Iisraelilt tsiviilohvrite vältimist ja abi lubamist Gazasse, samas on ta lubanud jätkata ka juudiriigile sõjalise abi andmist.

USA riikliku julgeoleku nõukogu kõneisik John Kirby ütles reedel, et Ühendriigid plaanivad korraldada Gazas tulevatel nädalatel mitu humanitaarabi õhust allaviskamist.

Ta lisas, et see on keeruline sõjaline operatsioon, mis nõuab Pentagonilt ettevaatlikku planeerimist, et tagada nii Gaza tsiviilelanike kui ka USA sõjaväelaste turvalisus.

USA ametnik: Gazale õhust antav abi ei saa asendada maitsi antavat abi

USA abitarned Gazale õhust ei saa asendada võimalikult suures mahus humanitaarabi lubamist Palestiina enklaavi maismaad pidi, ütles laupäeval kõrge USA ametnik.

Loe rohkem:  Norra pensionifond teenis mullu rekordkasumi | Välismaa

“Kumbki neist – merekoridor või õhust allaviskamine – pole alternatiiv põhimõttelisele vajadusele liigutada abi läbi võimalikult paljude maismaa piiripunktide. See on kõige tõhusam viis suures mahus abi kohale toimetamiseks,” ütles ametnik ajakirjanikele anonüümsuse tingimusel.

USA ametnik: Iisrael on vaherahuleppega suuremalt jaolt nõus

Iisrael on suuremalt jaolt nõus leppega, mis näeb ette kuuenädalast vaherahu Gaza sektoris, kuid selle jõustumiseks peab Hamas nõustuma pantvangide vabastamisega, ütles laupäeval USA kõrge ametnik.

“On olemas raamleping. Iisrael on sellega suuremalt jaolt nõustunud,” ütles ametnik ajakirjanikele anonüümsuse tingimusel. “Nüüd on pall Hamasi väljakupoolel.”

Kokkuvõtteks võib öelda, et USA sõjaväelennukite algatatud humanitaarabi missioon Gazasse on oluline samm konfliktipiirkonna elanike abistamiseks ja olukorra leevendamiseks. See näitab rahvusvahelist solidaarsust ja pühendumust humanitaarabi osutamisele seal, kus seda kõige enam vajatakse. Loodetavasti aitab see kaasa pingeolukorra leevenemisele ning rahu taastumisele selles piirkonnas. Sellised algatused on olulised, et aidata inimestel, kes kannatavad sõjategevuse tagajärgede all, ning toetada nende vajadusi ja elujärge parendamist.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga