Leedule tulevad EM-valikmänguks Eestiga appi Euroliiga mehed | Korvpall

2248173h5ec8t24

Tere tulemast! Meil on suur rõõm teatada, et meie kodumaa Eesti saab appi Euroopa korvpalliliigast pärit mängijaid, kes aitavad meil võidelda Euroopa meistrivõistlustel. See on suurepärane võimalus näha tõeliselt kõrgetasemelist korvpalli ning toetada oma kodumaa võistkonda nende püüdlustes. Laske end kaasa haarata sellest põnevas mängust ning näidake oma toetust meie korvpalluritele! Kohtumine on kindlasti haarav ning toob rõõmu kõigile korvpallisõpradele. Ärge jätke seda võimalust kasutamata ning tulge kohale, et elada koos meie meeskonnale kaasa!

Leedu korvpalliliit avaldas teisipäeval nimekirja mängijatest, kes mängivad veebruaris EM-valiksarja raames Eesti ja Poola vastu.

Leedu koondise peatreener Kazys Maksvytis kutsus valikmängudeks koondisesse 14 meest. Nimistusse kuulub kuus Euroliigas leiba teenivat meest eesotsas Kaunase Žalgirise kapteni Edgaras Ulanovasega.

“Koondiseaken on sel aastal hästi planeeritud, sest koondise- ja klubimängude vahel on üsna pikk paus. Mul on üle pika aja suurepärane võimalus rahvuskoondist aidata. See on minu jaoks hea väljakutse, sest ma ei mäleta, et oleksin varem hooaja keskel koondises olnud. Mängudeni pole palju jäänud, kuid õnneks teeb kokkumängimise lihtsamaks asjaolu, et koondises on palju tuttavaid nägusid,” rääkis Ulanovas Leedu korvpalliliidu vahendusel. 

Lisaks Ulanovasele said Žalgirise mängijatest koondisekutse Tomas Dimša, Lukas Lekavičius, Laurynas Birutis ja Dovydas Giedraitis. Kuues Euroliiga mees on möödunud suvel Baskonia särgi Crvena Zvezda vastu vahetanud Rokas Giedraitis. 

Nimekamatest tegijatest jäävad eemale Tadas Sedekerskis (Baskonia), Rokas Jokubaitis (Barcelona) ja Donatas Motiejunas (Monaco). Mõistagi ei kuulu koosseisu ka leedulaste NBA mehed.

Leedu kuulub 2025. aasta Euroopa meistrivõistluste valiktsüklis ühte alagruppi koos Eesti, Poola ja Põhja-Makedooniaga. 22. veebruaril võõrustatakse avamängus Poolat ning neli päeva hiljem minnakse võõrsil vastamisi Eestiga.

Loe rohkem:  Peatamatus hoos Kalev/Cramo alistas kindlalt TalTechi | Korvpall

Leedu korvpallikoondise koosseis EM-valikmängudeks:

Edgaras Ulanovas – Kaunase Žalgiris
Dovydas Giedraitis – Kaunase Žalgiris
Laurynas Birutis – Kaunase Žalgiris
Lukas Lekavičius – Kaunase Žalgiris
Tomas Dimša – Kaunase Žalgiris
Rokas Giedraitis – Belgradi Crvena Zvezda
Margiris Normantas – Vilniuse Rytas
Gytis Radzevičius – Vilniuse Rytas
Osvaldas Olisevičius – Treviso Basket
Deividas Sirvydis – Panevežyse Lietkabelis
Gabrielius Maldunas – Panevežyse Lietkabelis
Ažuolas Tubelis – Klaipeda Neptunas
Martinas Geben – Manresa
Vaidas Kariniauskas – Vilniuse BC Wolves

Kokkuvõttes võib öelda, et Leedu korvpallikoondise otsus saata Euroliiga mängijad appi EM-valikmänguks Eestiga näitab nende tõsist suhtumist mängu ja soovi saavutada häid tulemusi. See tugevdab kahe riigi vahelist sõprust ja sportlikku rivaliteeti. Eesti korvpallifännid ootavad huviga võistlust ning loodavad, et Eesti meeskond suudab teha head vastupanu Leedu koondisele. See sündmus toob kaht riiki lähemale ja toob korvpallifännidele suurt rõõmu.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga