Ränkel ERR-ile: relv seisis püstitiirus ideaalselt, aga tahtsin liiga palju | Laskesuusatamise MM

2253990h034ft24

Tere tulemast Eesti laskesuusatamise MMile! Ränkel on oma relva seades ideaalne, kuid ta ise tunnistab, et tahtis liiga palju. See on vaid üks näide sellest, kuidas tippsport võib olla nii füüsiliselt kui ka vaimselt väljakutsuv. Siin võistlusel näeme maailma parimaid laskesuusatajaid, kes on valmis panema end proovile ja näitama oma parimat sooritust. Ärge jätke seda põnevat võistlust vahele ja tulge tunnustama tipptasemel sportlasi Eestis!

Tšehhis Nove Mestos toimuvatel laskesuusatamise maailmameistrivõistlustel oli laupäeval 10 km sprindis parim eestlane 36. kohaga lõpetanud Rene Zahkna (1+1; +2.52,8) ning jälitussõitu pääses ka 51. kohaga lõpetanud Raido Ränkel (1+3; +3.26,6). Kristo Siimer teenis 64. koha (2+2; +3.43,0).

Zahkna kaotas omajagu aega just suusarajal, kuid ütles pärast võistlust ERR-ile, et kaotas esimesel ringil suusakepi. “Minu ootused ei ole nii kõrged, et iga selline kahe trahviga koht välja saada oleks pettumus,” ütles laskesuusataja. “Kahju oli, et kepp läks esimesel ringil. Läks nii nõmedas kohas, et pidin ühe rõveraske tõusu panema ilma kepita. See oli päris valus jalgadele.”

Ta tõdes, et võistlusega rahule jääda ei saa, sest mõlemas lasketiirus tuli üks eksimus. “Kahe trahviga, sellise ilmaga – loomulikult ma ei ole rahul. Lamades tegin äratõmbe ja püsti natuke kiirustasin, ei jõudnud tagasilööki ära oodata, et toru uuesti märki jõuaks ja sealt tuli trahv,” ütles Zahkna.

Raido Ränkel eksis kokku neljal lasul, kuid tema 27. sõiduaeg aitas siiski jälitussõitu pääseda. “Tegelikult mind ennast üllatab sõiduaeg, kaotus on suur, sest rada on raske olude tõttu. Andsin viimasel ringil liiga palju ära, kolm trahviringi jättis jalale sellise jälje, et lihtsalt võitlesin viimast ringi,” selgitas ta.

Loe rohkem:  Lägreid tuli sprindis maailmameistriks, kaks eestlast said jälitussõitu | Laskesuusatamise MM

Kolm eksimust tulid aga teises lasketiirus, lamadestiiru läbis ta ühe eksimusega. “Olen pettunud püstitiirus, relv seisis nii ideaalselt, aga tahtsin liiga palju,” ütles Ränkel. “Pigem pakub see rõõmu, et olen laskesuusas kõikidel tiitlivõistlustel suutnud sprindis jälitussõitu saada.”

Kristo Siimer lõpetas 64. kohaga, jälitussõitu pääsemisest jäi ta 5,6 sekundi kaugusele. “Täielik hävimine lasketiirus kahjuks,” sõnas mõlemas tiirus kaks korda eksinud Siimer. “Lamades ma ei teagi, tundsin kohe, kui selle vea tegin. Absoluutselt ei tea, ma pole selliseid vigu see aasta kordagi teinud. Ma ei usu, et see mentaalne oli, ei tundnud enne võistlust erilist survet.”

Eestlane ütles, et ootab samuti päeva, mil ta individuaalvõistlustel läbivalt hea võistluse kokku panna suudab. “Kahjuks siiamaani pole veel tulnud. Kui on õnnestunud, siis ainult teatevõistlustes, kus suures pildis niimoodi välja ei tule. Individuaaldistantsidel võiks need õnnestumised tulla, praegu on keskmiselt [halb] olnud,” ütles Siimer.

Pühapäevane võistluspäev algab naiste 10 km jälitussõiduga, kuid ETV ja ERR-i spordiportaali kajastus algab kell 15.00 talispordistuudioga. Naiste jälitussõidu ülekanne algab kell 15.20, meeste 12,5 km jälitussõidu ülekanne algab ETV2 ja ERR-i spordiportaalis kell 17.45.

Karel Ränkel tunnistas pärast laskesuusatamise maailmameistrivõistluste vihjamist, et tahtis liiga palju ning seetõttu ei suutnud täielikult keskenduda. Ta oli pettunud oma keskpärase tulemuse üle, kuid lubas endale, et õpib sellest kogemusest. Ta on tänulik toetuse eest ning lubas oma vigadest õppida ja järgmisteks võistlusteks veelgi tugevamalt valmistuda. Ränkel tunnistas oma vigu ja avaldas valmidust neist õppida, millest võiks eeskuju võtta ka teised sportlased.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga