Tartu Ülikool asus Põhja-Euroopa liiga veerandfinaalseeriat juhtima | Korvpall

2094821hb309t24

Tartu Ülikool has taken the lead in the quarter-final series of the Northern European Basketball League, showcasing their exceptional talent and skill on the court. As one of the most respected teams in Estonia, Tartu Ülikool’s success has captured the attention of fans and opponents alike. With their stunning performances and strategic gameplay, they are proving to be a force to be reckoned with in the world of basketball. Stay tuned as Tartu Ülikool continues to dominate the competition and make their mark in Põhja-Euroopa liiga.

Tartu Ülikool Maks & Moorits alistas Põhja-Euroopa korvpalliliiga (ENBL) veerandfinaali avamängus Rumeenia klubi CSO Voluntari kodus 83:76 (19:18, 22:21, 23:18, 19:19).

Suurema osa mängust oli Tartu mõnepunktises eduseisus, aga kahekohaliseks kasvas see vaid paar korda neljandal veerandajal (72:62 ja 83:73).

Rinalds Malmanis tõi võitjatele 21 punkti, Rain Veideman lisas 15 ja Hendrik Eelmäe 13 silma. Märt Rosenthal jagas koguni 12 resultatiivset söötu.

Võitjate vägesid juhtisid ameeriklastest mängumehed, kellest parim oli 24 punkti korjanud tagamees Trevon Allen.

“Ei olnud see raskelt või kergelt. Andsime endast kõik ja ma arvan, et see, et me võitsime, on tänu heale kaitsele, mida täna mängisime,” lausus Rosenthal ERR-ile.

“Täna liigutasime palli paremini kui eelnevad mängud. Tänu sellele, et rohkem mehi sai täna puuteid ja visata, tänu sellele oli kõigil terve mängu jooksul hea tunne.”

Tagamehe Rain Veidemani sõnul on Tartul käsil keerulisem periood. “Ei ole mänguliselt kõige paremini läinud. Nagu tavaks on, saime selle eest natuke karistada. Tundus, et suutsime end täna kokku võtta,” sõnas ta.

Seeria korduskohtumine peetakse kahe nädala pärast Rumeenias. Kasutada on on seitsmepunktine edu, mis aga ei ole suur.

Loe rohkem:  Rosenthali võimas mäng aitas Tartu Ülikooli Lätis võiduni | Korvpall

“Kokkuvõttes algab kõik nullist,” lausus Rosenthal. “Ei tohi vaadata, et meil on siin mingi edu. Tegelikult pole see korvpallis mitte midagi. Me läheme niikuinii seda mängu võitma ja andma endast kõik, mis siin anda on.”

Rumeenias tuleb tulla toime kohaliku publikuga. “Tartu fännid on alati kuues mees väljakul. Muidugi annavad nad lisakäigu,” kiitis Veideman. “Eks ole näha, mis Rumeenias saab ja mis möll seal on.”

In conclusion, Tartu Ülikool’s impressive performance in leading the quarterfinal series of the Northern European League showcases the team’s determination and skill in the sport of basketball. Their success serves as a source of pride for Estonia and highlights the level of talent and competitiveness within the country’s basketball community. As Tartu Ülikool continues to strive for victory in the upcoming matches, they serve as an inspiration to aspiring athletes and sports enthusiasts alike. The team’s dedication and passion for the game are evident, and we look forward to seeing their continued success in the world of basketball.