Tartu Rattaralli naaseb harjumuspärasesse keskkonda | Jalgrattasport

2313669ha70ft24

Tartu Rattaralli on tagasi ja see toob kaasa elevust ja adrenaliini Eesti jalgrattasporti! Ükskõik kas sa oled kogenud rattur või alles alustamas oma jalgrattasõitu, see sündmus pakub midagi kõigile. Tartu Rattaralli naaseb tuttavasse keskkonda, lubades osalejatel nautida kaunist loodust ja muljetavaldavaid vaateid. See on suurepärane võimalus kogukonnale koguneda ja toetada kohalikke spordisündmusi. Olge valmis kogema põnevust ja ülevaid emotsioone Tartu Rattarallil!

Tänavu 43. korda toimuv Tartu Rattaralli viib osalejad viieaastase vaheaja järel taas Lõuna-Eesti kuppelmaastikule.

“Korraldajatel on väga hea meel, et Lõunaringtee ehituse lõpp võimaldab meil taas Tartu Rattaralli rajad viia nende algupärastele Lõuna-Eesti teedele,” sõnas peakorraldaja Indrek Kelk pressiteate vahendusel. “See pakub sõitjatele kindlasti nii kauneid vaateid kui vaheldust eelmiste aastate radadest.”

“Küll aga tähendab vahepealne üleminek mass-stardilt lainestartidele, et vajame uut stardipaika ning tõenäoliselt saab see olema W. Ostwaldi ja Sanatooriumi tänava kandis. Finiš jääb traditsiooniliselt Turu tänavale, Aura keskuse juurde.”

Tartu Rattaralli kavas on tänavu kolm distantsi: 126 km, 56 km ja 17 km. Osati on tegu täiesti uute lõikudega ning osati kattuvad need 2019. aastal sõidetud radadega. 

Osavõtjate arvult populaarseim 126 km rada kulgeb marsruudil Tartu – Nõo – Tamsa – Elva – Päidla – Otepää – Valgjärve – Ihamaru – Vana-Kuuste – Tartu. Keskmise pikkusega 56 km distants sõidetakse marsruudil Tartu – Nõo – Kambja – Vana-Kuuste – Tartu ning 17 km rada marsruudil Tartu – Lemmatsi – Tõrvandi – Tartu.

Vaata radade kaarti siit.

43. Tartu Rattaralli toimub 26. mail ning kuulub ka tänavu rahvusvahelisse UCI Gran Fondo sarja. Sõit toob Eestisse arvukalt välisriikide rattaharrastajaid ning sündmust kaasrahastab Euroopa Liit.

Loe rohkem:  Lõiv alustas hooaega kaheksanda kohaga | Jalgrattasport

Tartu Rattaralli on taas naasnud tuttavasse keskkonda, pakkudes jalgrattasportlastele võimalust nautida kaunist Eesti loodust ja arendada enda oskusi. See traditsiooniline üritus on oluline osa Eesti spordimaastikust ning toob kokku nii kogenud rattureid kui ka algajaid, kes kõik saavad nautida sportimist ja tervislikku eluviisi. Ajalooline Tartu Rattaralli annab võimaluse tõestada oma vastupidavust ja sõbrustada teiste spordisõpradega. Oluline on jätkata selliste sündmuste toetamist ja osalemist, et hoida elus meie armastust jalgrattasporti vastu.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga