Tartu plaanib teha Tähtvere tänavast Eestis ainulaadse jalgrattatee | Eesti

1922014h0929t24

Tartu, Eesti üksiklinn, on otsustanud muuta Tähtvere tänava ainulaadseks jalgrattateeks. See ambitsioonikas projekt näitab linna pühendumist keskkonnasõbralikele liikumisviisidele ja kogukonna heaolule. Uus jalgrattatee pakub turvalist ja mugavat võimalust kõigile jalgratturitele nautida linna kaunist loodust ja kultuurilisi vaatamisväärsusi. Tartu on tõeliselt ettevõtlik linn, mis paneb oma elanike heaolu esikohale ja võtab samas suuna rohelisema tuleviku poole.

Tartu linn plaanib teha Tähtvere tänavast Eestis ainulaadse jalgrattatee, kus sõidavad koos jalgratturid ja autod, kuid eesõiguse saavad jalgratturid. Autodele muutub liiklus ühesuunaliseks ning piirkiiruseks saab 20 kilomeetrit tunnis.

Tähtvere tänav on märgitud osana Tartu jalgrattateede põhivõrgust, kuid eraldiseisvaid rattateid sinna ei ehitata. Aastaks 2025 saab suurest osast sõiduteest jalgrattatee.

Autodele jääb tänaval sõiduõigus alles, kuid piirkiirus langeb 20 kilomeetrini tunnis. Samuti muutub tänav autode jaoks ühesuunaliseks. Jalgratturid saavad sõita mõlemas suunas.

“Ratturid ja autod hakkavad mõlemad liikuma sõiduteel ja auto ei saa ratturist mööduda ega mingeid selliseid manöövreid teha. Ratturil on eesõigus kogu tänava ulatuses,” ütles Tartu abilinnapea Raimond Tamm.

Tartu linnaarhitekt Jiri Tintera sõnul võimaldab autode sõidukiiruse alandamine ratturil ohutult liigelda, kuna ratturi sõidukiirus on umbes sama.

Tartu abilinnapea Raimond Tamme sõnul ei kao tänaval parkimisvõimalus ära, küll aga väheneb parkimiskohtade arv.

Kokkuvõttes võib öelda, et Tartu plaan ehitada Tähtvere tänavale jalgrattatee on suurepärane algatus, mis tõstab linna elanike ja külastajate elukvaliteeti. Ainulaadne jalgrattatee loob ohutud tingimused jalgratturitele ning soodustab tervislikku ja keskkonnasõbralikku liikumisviisi. Lisaks aitab see vähendada autoliiklust ning parandab üldist liiklusohutust linnas. See projekt on suurepärane näide sellest, kuidas linnad saavad luua parema ja jätkusuutlikuma elukeskkonna oma elanikele.

Loe rohkem:  Duo Media venekeelne kanal näitab Krimmi ülevõtmist õigustavat sarja | Eesti

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga