Tartu plaanib teha Tähtvere tänavast Eestis ainulaadse jalgrattatänava | Eesti

1922014h0929t24

Tartu on plaaninud muuta Tähtvere tänava Eestis esimeseks ainulaadseks jalgrattatänavaks. See uuenduslik projekt hõlmab kogukonna kaasamist ja keskendub jalgratturite ohutusele ning mugavusele. Uus jalgrattatänav pakub linnarahvale võimalust nautida sõidurõõmu ilma autoliiklusega seotud murede ning riskideta. Tähtvere tänava muutmine jalgrattatänavaks on oluline samm linnakeskkonna jätkusuutlikkuse suunas ning näitab Tartu linna pühendumust keskkonnasõbraliku liikumisviisi edendamisele.

Tartu linn plaanib teha Tähtvere tänavast Eestis ainulaadse jalgrattatänava, kus sõidavad koos jalgratturid ja autod, kuid eesõiguse saavad jalgratturid. Autodele muutub liiklus ühesuunaliseks ning piirkiiruseks saab 20 kilomeetrit tunnis.

Tähtvere tänav on märgitud osana Tartu jalgrattateede põhivõrgust, kuid eraldiseisvaid rattateid sinna ei ehitata. Aastaks 2025 saab suurest osast sõiduteest jalgrattatee.

Autodele jääb tänaval sõiduõigus alles, kuid piirkiirus langeb 20 kilomeetrini tunnis. Samuti muutub tänav autode jaoks ühesuunaliseks. Jalgratturid saavad sõita mõlemas suunas.

“Ratturid ja autod hakkavad mõlemad liikuma sõiduteel ja auto ei saa ratturist mööduda ega mingeid selliseid manöövreid teha. Ratturil on eesõigus kogu tänava ulatuses,” ütles Tartu abilinnapea Raimond Tamm.

Tartu linnaarhitekt Jiri Tintera sõnul võimaldab autode sõidukiiruse alandamine ratturil ohutult liigelda, kuna ratturi sõidukiirus on umbes sama.

Tartu abilinnapea Raimond Tamme sõnul ei kao tänaval parkimisvõimalus ära, küll aga väheneb parkimiskohtade arv.

Kokkuvõttes võib öelda, et Tartu plaan luua Tähtvere tänavast Eestis ainulaadne jalgrattatänav on suurepärane algatus, mis edendab linna jätkusuutlikku arengut ja parandab jalgratturite ohutust ning mugavust. Selline uuenduslik lähenemine linnaruumile võib innustada teisi Eesti linnu järgima Tartu eeskuju ning looma rohkem jalgrattasõbralikke keskkondi. See võib ka julgustada inimesi rohkem jalgrattaga sõitma ja liiklusummikuid vähendama. On oluline jätkata selliste jätkusuutlike projektide elluviimist ja luua paremaid tingimusi kõigile liiklejatele.

Loe rohkem:  Vooglaid ja Järvi pöördusid ERJK vastu kohtusse | Eesti

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga