Tartu plaanib ehitada Supilinna Eestis ainulaadse jalgrattatänava | Eesti

1710266112 1922014h0929t24

Tartu, Eesti üks vanimaid ja ajaloolisemaid linnu, kavatseb luua midagi enneolematut – ainulaadse jalgrattatänava Supilinnas. See jalgrattatänav saab olema esimene omataoline Eestis, mille eesmärk on julgustada inimesi sõitma jalgrattaga ja edendada tervislikke eluviise. Supilinna jalgrattatänav saab olema turvaline ja mitmekülgne võimalus liikumiseks ning pakub elanikele ja külastajatele võimalust avastada linna erinevaid vaatamisväärsusi ning nautida aktiivset elustiili. Tulevikku suunatud algatus kindlasti muudab Tartu veelgi atraktiivsemaks sihtkohaks nii kohalikele kui ka turistidele.

Tartu linn plaanib teha Tähtvere tänavast Eestis ainulaadse jalgrattatänava, kus sõidavad koos jalgratturid ja autod, kuid eesõiguse saavad jalgratturid. Autodele muutub liiklus ühesuunaliseks ning piirkiiruseks saab 20 kilomeetrit tunnis.

Tähtvere tänav on märgitud osana Tartu jalgrattateede põhivõrgust, kuid eraldiseisvaid rattateid sinna ei ehitata. Aastaks 2025 saab suurest osast sõiduteest jalgrattatee.

Autodele jääb tänaval sõiduõigus alles, kuid piirkiirus langeb 20 kilomeetrini tunnis. Samuti muutub tänav autode jaoks ühesuunaliseks. Jalgratturid saavad sõita mõlemas suunas.

“Ratturid ja autod hakkavad mõlemad liikuma sõiduteel ja auto ei saa ratturist mööduda ega mingeid selliseid manöövreid teha. Ratturil on eesõigus kogu tänava ulatuses,” ütles Tartu abilinnapea Raimond Tamm.

Tartu linnaarhitekt Jiri Tintera sõnul võimaldab autode sõidukiiruse alandamine ratturil ohutult liigelda, kuna ratturi sõidukiirus on umbes sama.

Tartu abilinnapea Raimond Tamme sõnul ei kao tänaval parkimisvõimalus ära, küll aga väheneb parkimiskohtade arv.

Kokkuvõttes võime öelda, et Tartu linna plaan ehitada Supilinna ainulaadne jalgrattatänav näitab linna pühendumust keskkonnasõbralike transpordivõimaluste arendamisele. See projekt on oluline mitmel põhjusel, sealhulgas jalgratturite ohutuse ja mugavuse tagamise ning linnaruumi elavdamise seisukohalt. Loodetavasti toob jalgrattatänav kaasa rohkem inimesi liikuma jalgrattaga ning soodustab tervislikke ja aktiivseid eluviise. Tartu võtab sellega kindla sammu edasi suunas, kus jätkusuutlik ja rohelisem linnakeskkond on prioriteet.

Loe rohkem:  Riigikohus küsib kiirabitöötajate vaktsineerimise vaidluses Euroopa Kohtult eelotsust | Eesti

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga