Tartu Jaan Poska gümnaasiumi pere kirjutas e-etteütlust | Eesti

2309433h34c9t24

Tartu Jaan Poska gümnaasiumi pere tuli kokku, et võtta osa emakeelepäeva tähistamisest ning kirjutada kogu Eestis üheaegselt e-etteütlust. See sündmus tõi kokku õpilased, õpetajad ja lapsevanemad, luues tugeva ühtekuuluvustunde kogu koolipere vahel. E-etteütlus on suurepärane viis tugevdada eesti keele oskust ning propageerida emakeele tähtsust. Tartu Jaan Poska gümnaasiumi pere ühine ettevõtmine on suurepärane näide sellest, kuidas ühine eesmärk võib luua sidusa ja toetava kogukonna.

Vikerraadio e-etteütlusest võttis osa ka rohkem kui 4200 õpilast mitmesajast koolist üle Eesti. Kõige rohkem kirjutati e-etteütlust Tartu Jaan Poska gümnaasiumis.

Kogu kooliga e-etteütluse tegemine on Poskas juba pikaajaline traditsioon. Korraga kuulas ja kirjutas ühiselt 468 koolipere liiget.

“Ma arvan, et läks päris hästi, minu arust oli üsna lihtne etteütlus. Minu arust ka eelmine aasta oli veidi raskem. Minu meelest ka oli see aasta lihtsam. Minu jaoks on alati väike-suur algustäht olnud probleemne, komakohad olid sellised mis panid mõtlema, aga muidu oli üsna okei. Mul olid ka suur ja väike algustäht ja mõned üksikud sõnad,” rääkisid Jaan Poska gümnaasiumi õpilased Liis ja Mia.

Tänavune e-etteütlus oli läbivalt Tartu teemaline. Sellegipoolest peitus tekstis ka noorte tartlaste jaoks uut ja huvitavat.

“Esimene haridusminister oli Peeter Põllu. Seda ma küll ei teadnud!
Jaa, see oli uus,” rääkisid Liis ja Mia.

Kaasa tegid muidugi ka Poska kooli õpetajad, sealhulgas Ameerikast pärit Chad, kes annab siin gümnasistidele ingliskeelset valikkursust.

“See on suurepärane traditsioon, sest eesti keel on Eesti rahvale väga oluline ja seda ei räägi maailmas kuigi palju inimesi. Proovisin kõiki kirjutada kõiki lauseid,
kuid aru oli väga raske saada. Midagi oli seal seoses ülikooli ja haridusministeeriumiga, aga rohkem ma aru ei saanud,” rääkis õpetaja Ameerikast Chad Fornoff.

Loe rohkem:  Võrklaev personaalsest riigist: midagi uut ja pöörast ehitada pole mõistlik | Eesti

Eesti keele õpetaja Katriin Valdre on e-etteütlust teinud juba aastast 2011.

“Iga kord kui e-etteütlus toimub, siis mina olen väga-väga elevil, isegi võibolla rohkem kui õpilased. Praegu on ka natuke näha, et näost olen punane ja natuke süda puperdab, et issand kuidas läks. Juba tean, et üks kirjaviga, üks a jäi puudu, ei märganud, aga noh, nii on alati,” sõnas Valdre.

“Muidugi siin ei ole küsimust sellest, kas peab selle etteütluse tegema veatult, vaid pigem just see rõõm eesti keelest ja sellest, et meil on oma keel ja me saame eesti keeles õppida ja meil on selline tore traditsioon. Et hoida oma keelt,” sõnas Valdre.

Kokkuvõttes, Tartu Jaan Poska gümnaasiumi pere osalemine e-etteütluse kirjutamises näitab nende pühendumust haridusele ja eesti keele tähtsusele. See ühine ettevõtmine tugevdab kooli kogukonda ja aitab õpilastel arendada oma keeleoskust. Lisaks, see üritus toob esile Eesti keele ilu ja rikkust ning innustab kõiki hoidma ja arendama oma emakeelt. E-etteütlus on suurepärane viis julgustada inimesi osalema keeleõppes ja säilitama eesti keelt kogu eluks.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga