Tarbijahinnaindeks tõusis aastaga 4,2 protsenti | Majandus

2297061ha229t24

Tere tulemast Eesti majandusuudiste maailma! Viimaste aruannete kohaselt on tarbijahinnaindeks Eestis viimase aasta jooksul tõusnud hämmastava 4,2 protsendi võrra. See trend annab aimu elamiskulude üldise kasvu kohta ning võib mõjutada kogu majandust. Kas see tähendab tulevikus ka kõrgemaid hindu ja raskusi tarbijatele? Uudis on kindlasti oluline nii majandusspetsialistidele kui ka tavakodanikele, kes peaksid olema teadlikud selliste muutuste võimalikest tagajärgedest. Jääge meiega, et saada rohkem teavet selle olulise näitaja kohta!

Statistikaameti andmetel jäi tarbijahinnaindeks veebruaris võrreldes jaanuariga samale tasemele, kuid tõusis võrreldes eelmise aasta veebruariga 4,2 protsenti. Mulluse veebruariga võrreldes olid kaubad 2,7 protsenti ja teenused 6,6 protsenti kallimad.

Statistikaameti tarbijahindade statistika tiimijuhi Viktoria Trasanovi sõnul mõjutasid veebruaris tarbijahinnaindeksit 2023. aasta veebruariga võrreldes enim eluaseme ning toidu ja mittealkohoolsete jookidega seotud hinnamuutused, mis kumbki andis kogutõusust ligi viiendiku.

“Möödunud aasta veebruariga võrreldes on kakao kallinenud 20,8 protsenti, konservpiim 20,5 protsenti, kondiitritooted 19,5 protsenti ja riis 18,2 protsenti. Muud toiduõlid on aga odavnenud 16 protsenti, värske köögivili 13,9 protsenti, suhkur 10,7 protsenti ja väherasvane piim 10,2 protsenti,” lisas Trasanov.

2297061ha229t24

Bensiin oli 3,8 protsenti ja diislikütus 4,8 protsenti odavam.  

Jaanuariga võrreldes mõjutasid tarbijahinnaindeksit enim ühelt poolt elektri, soojusenergia ja kütte odavnemine ning teiselt poolt veebruariks ostetud puhkusereiside ning alkoholi ja tubaka kallinemine, samuti transpordiga seotud hinnamuutused.

Overall, the increase in the consumer price index by 4.2 percent in Estonia is a concerning trend for the economy. This rise in prices could potentially impact consumers’ purchasing power and overall inflation rates in the country. It is important for policymakers and businesses to closely monitor these developments and take necessary measures to ensure stability in the economy. Addressing factors contributing to the price increase and implementing appropriate policies will be crucial in managing inflation and promoting sustainable economic growth in Estonia.

Loe rohkem:  Riik võtab kohustuse neljakordistada 2030. aastaks rohekütuste kasutamist | Majandus

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga