Tänak: olen Hyundais varem olnud, aga tundmatut on palju | Autoralli

1657120he1aat24

Tere tulemast Eestisse! Tänak on taas teel, sedakorda Hyundai meeskonnas. Kuid tundmatu on palju, kui tegemist on uue autoga ja uue meeskonnaga. Tänak on võib-olla varem Hyundai autoga sõitnud, kuid nüüd seisab ta silmitsi uute väljakutsetega ning peab kohanema uue keskkonnaga. Autoralli maailmas on pidev muutus ning Tänak on valmis sellele vastu astuma. Ta on üks Eesti tuntumaid spordistaare ning taas kord on ta valmis võitlema tipptasemel. Loodame, et ta saavutab suurepäraseid tulemusi ja toob uhkuse oma kodumaale.

Ott Tänak ja Martin Järveoja istuvad pärast vaheaastat M-Spordis taas Hyundais ja alustavad sel nädalal Monte Carlos hooaja esimest MM-rallit. Kolmapäevasel testikatsel näitas Tänak parimat aega.

Tingimused 3,28-kilomeetrisel Route de la Garde’i testikatsel olid mudased ning iga masina läbimisega jäi tee üha kehvemasse seisukorda. See tähendas, et tipud ei parandanud oma esimest aega: Tänakule jäi kirja 2.00,5, Elfyn Evans kaotas talle ühe kümnendiku ning Thierry Neuville ja Sebastien Ogier vastavalt 0,8 ja 0,9 sekundit.

“On päris põnev, aga ka veidi ärev uut hooaega alustada,” vahendab DirtFish Tänaku sõnu. “Olen jälle uues autos, mis on suureks väljakutseks. Kuigi olen siin varem olnud, on ikkagi palju tundmatut ja peame üritama maksimumi võtta.”

“Ühe päeva oleme testinud. Kõikideks oludeks pilti selgeks ei saanud,” rääkis Tänak Delfi Spordile. “Esimene tunne on hea, tundub, et toimib. Päris kodus veel ei ole. Peab jooksvalt end ree peale saama.”

Ralli esimene kiiruskatse sõidetakse neljapäeval, ERR-i spordiportaal vahendab võistluse käiku otseblogis.

Kokkuvõtteks võib öelda, et Ott Tänakul on ees uus ja põnev väljakutse Hyundai meeskonnas. Ta tunnistas, et tundmatut on palju, kuid ta on valmis sellele avatult vastu astuma. Tulevikus ootab teda ees hooaja esimene võistlus ja fännid on kindlasti elevil, kuidas ta uues tiimis hakkama saab. Tänakul on kindlasti vaja aega kohanemiseks, kuid olles kogenud sõitja, on tal potentsiaali jõuda taas tipptasemele ja võidusõitudel häid tulemusi näidata. Ootame põnevusega, kuidas tema uus hooaeg edeneb Hyundai meeskonnas.

Loe rohkem:  TÄNA | Ott Tänak asub Rootsis mullust võitu kaitsma | Autoralli

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga