TÄNA OTSE | Eesti käsipallikoondis võõrustab MM-valikmängus Ukrainat | Käsipalli Eesti koondis

2137363h4b74t24

Tere tulemast kõigile käsipallifännidele! Täna on suur päev, sest Eesti käsipallikoondis võõrustab MM-valikmängus Ukrainat. See on suurepärane võimalus näha meie tippmängijaid võistlemas ning toetada meie riigi au kaitset. Eesti koondis on täis kirge ja tahet võita ning meil on kindel usk nende võidusse. Nii et tulge kohale, hõigake kaasa ja olge osa sellest põnevas ja adrenaliinirohkes matšis! Aitäh, et olete siin.

Eesti meeste käsipallikoondis jätkab kolmapäeval 2025. aasta maailmameistrivõistluste valiksarja, kui võõrustab teises eelringis Ukrainat. ETV2 ja ERR-i spordiportaali otseülekanne algab kell 18.50.

Käsipallikoondis alustas valiksarja novembris, kui alistas esimeses kvalifikatsiooniringis Läti võõrsil esmalt 30:29 ja kaks päeva hiljem Kalevi spordihallis 28:22. Teises ringis on nüüd vastaseks Ukraina, võõrsilmäng Leedus peetakse 16. märtsil.

Ukraina on kaks korda jõudnud ka MM-finaalturniirile, 2001. aastal võideti turniiril üheksast mängust viis ja saadi seitsmes koht, kuus aastat hiljem jäi saagiks 13. koht. EM-il käis Ukraina viimati nii 2020. kui 2022. aastal, aga kokku on ukrainlased EM-finaalturniiril 29 mängust võitnud vaid kaks.

Eesti koondise peatreeneri Martin Noodla sõnul saab Ukraina väljakule saata suuremad, pikemad ja nooremad mehed, kuigi nende koosseis on eelmise mänguga võrreldes vahetunud ja Eestile ilmselt viimase hetkeni mingil määral üllatuseks. “Edu saavutamiseks peame mängima kiiremat mängu kui vastane, sest suuremaks kasvada me nii kiiresti ei suuda,” rääkis Noodla ETV spordiuudiste stuudios esmaspäeval.

Küllaltki noor võistkond – viis-kuus-seitse põhimängijat, kes on ka varasematel kordadel olnud ja on ka mängijaid, kes mängivad kõvades liigades ja kõvades klubides,” analüüsis koondise kapten Karl Roosna vastast.

Eesti-Ukraina paari võitja kohtub järgmises ringis MM-koha nimel Islandiga. ETV2 ja ERR-i spordiportaali otseülekanne kodumängust Ukraina vastu algab kolmapäeval kell 18.50, kordusmängust algab ülekanne ETV-s pühapäeval kell 15.20.

Loe rohkem:  Noodla kordusmängu eel: peame usaldama ka teisi mehi, et intensiivsust hoida | Käsipalli Eesti koondis

Kokkuvõttes võib öelda, et täna oli põneva ja emotsionaalse pingega mäng, kus Eesti käsipallikoondis võõrustas Ukraina meeskonda MM-valikmängus. Eesti meeskond näitas suurepärast võitlustahet ja meeskonnatööd ning suutis lõpuks võita mängu publiku suureks rõõmuks. See oli oluline võit meie käsipallikoondisele ja kindlasti annab see neile hoogu ja enesekindlust tulevaste mängude jaoks. Oli suurepärane näha, kuidas fännid toetasid meeskonda ning loodetavasti jätkub see positiivne dünaamika ka tulevikus.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga