Nordicat tahab osta mitu Euroopa firmat, nimesid hoitakse saladuses | Majandus

1707925635 2255694hcd52t24

Tere tulemast Eesti, kus räägitakse Nordica kavatsusest osta mitu Euroopa ettevõtet, ilma et avaldataks nende nimesid. See majanduslik strateegia on tekitanud palju elevust ja spekulatsioone nii kohalikul kui rahvusvahelisel tasandil. Kuidas see mõjutab Eesti majandust ja tööstust? Kas Nordica suudab saavutada oma ambitsioonikad eesmärgid? Oleme siin, et uurida neid küsimusi ja süvitsi analüüsida uusi arenguid selles põnevas majanduslikus olukorras.

Tähtajaks esitas pakkumise Nordica ostuks mitu Euroopa ettevõtet, kuid läbirääkimiste huvides kliimaministeerium nende nimesid ei avalda. Samuti ei teata, kaua otsusteni jõudmine aega võtab.

Eelmisel nädalal laekus riigile kuuluva aktsiaseltsi Nordic Aviation Group ostmiseks mitu pakkumist, kuid mitu täpselt ja kes pakkumised tegi, ministeerium ei soovi öelda.

“Nordica erastamise osas saame öelda, et laekus mitu pakkumist Euroopa ettevõtetelt,” ütles ERR-ile kliimaministeeriumi asekantsler Sander Salmu.

Nüüd minnakse edasi läbirääkimistega, kuid kaua need aega võiksid võtta, ministeeriumist öelda ei osatud.

“Eesmärk on jõuda erastamisprotsessiga lõpule võimalikult kiiresti, tempo sõltub läbirääkimiste kulust,” lausus Salmu.

Kliimaministeeriumist lisati, et läbirääkimiste huvides ka pakkumiste sisu ja sellega seonduvat avada ei saa.

Valitsus kiitis veebruari lõpus heaks riigile kuuluvate aktsiaseltsi Nordic Aviation Group (NAG) aktsiate võõrandamise ning andis kliimaministrile nõusoleku võõrandada 100 protsenti riigile kuuluvatest aktsiatest.

Nordica on tugevas kahjumis ning lisaks pöördus Eesti registreeritud lennufirma Marabu Nordica vastu kohtusse, nõudes 9,5 miljoni surust kahjutasu. Salmu on öelnud, et see erastamisplaani ei muuda.

Lisaks tuvastas erikontroll, et Nordica majanduslike raskuste taga oli ettevõtte halb juhtimine.

Nordic Aviation Groupi (NAG) kuuluvad lennufirmad Nordica ja Xfly ning konsultatsiooni teenuseid pakkuv ettevõte Nordic Aviation Advisory OÜ. Grupp kuulub 100 protsenti Eesti riigile.

Loe rohkem:  ECB nõukogult oodatakse vihjeid intressilangetuse algusajale | Majandus

NAG asutati 2015. aasta oktoobris. Ettevõtte asutamisel seati peamisteks eesmärkideks tagada Tallinnast lennuühendused, pakkuda lennundusturul konkurentsi ning toimida äriliselt jätkusuutlikult.

Kuigi Nordicat tahab osta mitu Euroopa firmat ja nende nimed hoitakse saladuses, võib see pakkuda uusi võimalusi majandusele ning luua rohkem töökohti nii Eestis kui ka teistes Euroopa riikides. See võib viia ka uute tehnoloogiate ja innovatsiooni sissetoomiseni ning tugevdada Euroopa ettevõtete konkurentsivõimet maailmaturul. Oluline on jälgida, kuidas see areng mõjutab piirkonna majandust ja tagada, et kõik osapooled saavad sellest kasu. Mida rohkem on investeerimist ja arendamist, seda parem on majanduslik olukord kõigile.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga