Tamsalu-Neeruti maratoni võit läks Ukrainasse | Suusatamine

2293737h543at24

Tere tulemast Eestisse, kus suusatamises jätkuvad põnevad võistlused ja tihe konkurents! Hiljutine Tamsalu-Neeruti maratoni võit on rõõmustavalt läinud Ukraina suusatajale, kes suutis näidata oma oskusi ja kiirust raskel rajal. See kajastab suusatamise dünaamilisust ja põnevust siinsetel radadel. Loodame, et see võit innustab meie kohalikke suusatajaid veelgi kõrgemaid tulemusi saavutama ning viib Eesti suusatamise uuele tasemele rahvusvahelisel areenil.

Alutaguse suusaradadel peetud 25. Tamsalu-Neeruti maratoni võitis ukrainlane Oleksandr Lisohor ajaga 1:21.25 (A.R Pro Ski Team).

Võistluse teine koht läks Andreas Veerpalule (Jõulu Suusaklubi, 1:21:29) ja kolmandana oli finišis Anders Veerpalu (Jõulu Suusaklubi, 1:21:29).  

Oleksandr Lisohor kiitis nii määrdemehi kui rajameistreid. “Ma olen tänase päeva üle väga õnnelik – mul olid väga head suusad, äge rada, tugevad konkurendid ning ilm oli samuti lihtsalt suurepärane,” ütles spordimees.    

Naiste arvestuses läks võit läks ajaga 1:28:52 Tatjana Mannimale (Suusasemud I), teise kohta võttis Aveli Uustalu (Alutaguse Suusaklubi; 1:31:51) ja kolmanda Teiloora Ojaste (Karupesa Team; 1:31:55).

Estoloppeti 2024 naiste üldvõidu juba kindlustanud Tatjana Mannima tõdes, et hommikul kohale jõudes tundus rada pealtnäha jäine. “Mõtlesin, et äkki ei lähegi pehmeks. Sõites oli esimene ring kõige kiirem, teine juba aeglasem ja kolmas pehme,” rõõmustas Mannima.

“Leidsin endale kohe alguses sobiva pundi, millega suutsin koos sõita pea kaks ja pool ringi. Enne finišit võtsin rahulikult, sest teadsin, et täna ei pea ma endast sada protsenti välja panema. Võidu üle on mul loomulikult väga hea meel!”

M15 vanuseklassis võttis ajaga 32.15 võidu Kennet Luuk (CFC Spordiklubi) ja N15 arvestuses oli ajaga 32.15 kiireim Anett Liisa Parts (Tamsalu Ao Suusaklubi).

Loe rohkem:  Laskesuusataja Ränkel võitis Tallinna suusamaratoni | Suusatamine

Kokku sai tulemuse kirja 268 suusasõpra ning Farmi lastesõitudel osales 30 last.

25. Tamsalu-Neeruti maratoni peakorraldaja Vahur Leemets tänas kõiki suusatajaid vahva päeva eest.

“Osalejate tagasiside on olnud väga positiivne, rada püsis ning päike paistis. Kuna maraton lükati algul edasi, siis osad registreerunud spordisõbrad olid täna 39. Eesti omavalitsuste talimängudel ning paljud ka Vasaloppeti 100. juubelil Rootsis. Aitäh kõikidele, kes said osa Estoloppeti viiendast etapist,” sõnas ta.

Estoloppeti 27. hooaeg võetakse kokku 9. märtsil Haanjas, kus toimub sarja viimane maraton.

Kuigi Tamsalu-Neeruti maratoni võit läks sel aastal Ukrainasse, näitasid Eesti sportlased siiski head tulemust ja võitlevad jätkuvalt oma koha eest rahvusvahelisel tasandil. Suusatamine on olnud oluline osa Eesti spordikultuurist ja see võistlus kinnitab seda veelkord. Loodame, et tulevikus suudavad Eesti sportlased võtta tagasi võidud ja teha meid veel uhkemaks oma saavutustega. Oleme valmis toetama meie suusatajaid ning nende jõupingutusi järgmistel võistlustel.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga