Tallinna loomaaias avatakse saarma-aasta | Elu

2246964h00abt24

Tere tulemast Tallinna loomaaeda, kus tähistatakse saarma-aastat! See ainulaadne sündmus toob kokku loomaarmastajad üle Eesti, et õppida tundma saarmaid ja nende olulist rolli meie ökosüsteemis. Tallinna loomaaed pakub hariduslikke programme, interaktiivseid näitusi ja erilisi tegevusi, et tutvustada saarrmade eluviisi, käitumist ja kaitsealaseid levitamist. Tule ja võta osa sellest põnevast sündmusest ning avasta Eesti rikkalik loomariik!

2024. aastal on Eesti aasta loom harilik saarmas. Saarmale pühendatud aasta saab avapaugu teisipäeval Tallinna loomaaias.

Tallinna loomaaia möödunud aastal valminud vihmametsas toimetavad ringi Aasta sõrmiksaarmad, keda Eesti looduses ei kohta. Tallinna loomaaia vanem ulukihooldaja Tiiu Ramst selgitas “Terevisioonis”, et sõrmiksaarmad on harilikust saarmast pisemad ning neil neil on väiksemad küünised, mis väga välja ei paista – seetõttu kutsutaksegi neid sõrmiksaarmateks.

Eesti looduses ringi toimetav harilik saarmas on Ramsti sõnul umbes 50–60 sentimeetrit pikk, elab jõgedes ning sööb kalu, väiksemaid linde ja koorikloomi. Samuti on nad harjunud hakkama saama ka väga kargetes oludes. Tallinna loomaaias elavad sõrmiksaarmad Eesti talve üle ei elaks. “Nad on ikkagi troopikaloomad, nende jaoks on see šokk,” sõnas Ramst.

Kui looduses on saarmast keeruline näha, siis loomaaia sõrmiksaarmad end huviliste eesti ära peida. “Meie omad on väga aktiivsed,” kiitis hooldaja. “On küll perioode, kus nad on nii palju mänginud, et peab magama ka, aga üldiselt nad tahavad midagi teha ja näitavad ennast.”

Kokkuvõttes võib öelda, et saarma-aasta on tõeliselt põnev sündmus Tallinna loomaaias. See annab külastajatele võimaluse õppida saarmate kohta rohkem, samuti osaleda erinevates tegevustes ja üritustel seotud selle armsa loomaga. Samuti on see suurepärane võimalus tõsta teadlikkust saarmate kaitsest ja elupaikade säilitamisest. Loodame, et selle aasta jooksul saavad kõik huvilised avastada ja kogeda saarmate maailma ning saada uusi teadmisi ja emotsioone. Tallinna loomaaed muutub kindlasti saarma-aasta ajal veelgi populaarsemaks sihtkohaks kõigile looduse ja loomade armastajatele.

Loe rohkem:  Ristsõnameister Tarmo Tuule: hea ristsõna on kultuuriteos | Elu
See sissekanne postitati aastal Elu. Lisa järjehoidja püsilink.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga