Tallinna Linnateatris esietendub Uku Uusbergi lavastatud “Nachtland” | Teater

2308068hafc0t24

Tere tulemast Tallinna Linnateatrisse, kus maagia ja müsteerium saavad elule “Nachtland” lavastuses, mida juhendab andekas Uku Uusberg. See enneolematu teatrielamus viib vaatajad tumedasse ja salapärasesse maailma, kus unistused segunevad reaalsusega ning minevik kohtub olevikuga. Uusbergi geniaalne lavastus avab uksed fantaasia ja kujutlusvõime maailma, kus publik saab kaasa elada keerukatele karakteritele ja nende keerulistele lugudele. Ärge jätke vahele seda unustamatut teatrielamust, mis jääb teie mõtetesse kauaks pärast etenduse lõppu.

Laupäeval, 16. märtsil esietendub Salme kultuurikeskuse suurel laval Marius von Mayenburgi uusim näidend “Nachtland”, mille on lavastanud Tallinna Linnateatri peanäitejuht Uku Uusberg.

Pärast eaka isa surma on tema lapsed kokku tulnud, et seada korda mehest maha jäänud maist vara. Üks ootamatu leid põhjustab aga väga vastakaid arvamusi ja ühtäkki leiavad pereliikmed end vastamisi kirglikus ideoloogilises vaidluses. “Nachtland” avab ühe perekonna juhtumi kaudu sügavamaid moraalseid dilemmasid, millega läänemaailm tänapäeval silmitsi peab seisma.

Lavastaja Uku Uusberg leiab, et ühest küljest on materjalis palju filosoofilise kaasamõtlemise ruumi, ent samal ajal on näidendis ka palju ootamatusi.

“Kuigi käsitletavad teemad on erakordselt tõsised, on see lugu paraku ka tragikoomiline, kuna pakub meile palju äratuntavaid hetki, millega me kõik peame ilmselt aeg-ajalt silmitsi seisma,” avaldas Uusberg.

“Nachtlandi” maailmaesietendus toimus 2022. aasta detsembris Berliini teatris Schaubühne, lavastajaks oli autor ise. Lisaks on näidend jõudnud eelmise aasta novembris esietenduda ka Salzburgis ja vähem kui kuu aega tagasi Londonis.

Lavastaja Uku Uusberg, näidendi tõlkis Kristiina Jalasto, lavakujunduse autor on Jaagup Roomet, valguskunstnik Margus Vaigur (Endla), osades Hele Kõrve, Indrek Ojari, Sandra Uusberg, Märt Pius, Anu Lamp, Jakob Teppo ja Jarko Rahnel või Jaan Kaljurand.

Loe rohkem:  Tartu Uus Teater otsustas skandaalse lavastuse siiski ära jätta | Teater

Kokkuvõttes võib öelda, et Uku Uusbergi lavastatud “Nachtland” on osutunud äärmiselt edukaks etenduseks Tallinna Linnateatris. Lavastus on saanud positiivse vastuvõtu nii kriitikutelt kui ka publikult ning on tuletanud meelde teatri võimu ja võlu. Uusbergi loominguline visioon on suutnud haarata publikut sügavalt ning pakkuda mõtlemapanevat ja emotsionaalset kogemust. “Nachtland” on kindlasti üks neist etendustest, mis jääb publiku mällu kauaks pärast etenduse lõppemist.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga