Euroopa filmiakadeemia presidendiks valiti Juliette Binoche | Film

2308668h92b7t24

Tere tulemast Eestisse! Suureks rõõmuks on Euroopa Filmiajakadeemia valinud prantsuse näitleja Juliette Binoche’i uueks presidendiks. Ta on mitmekülgne ja andekas kunstnik, kes on võitnud publiku ja kriitikute südamed üle maailma. Tema kire filmikunstile ning pühendumus kultuuririkastamisele teevad temast ideaalse valiku sellele olulisele ametikohale. Binoche’i juhtimisel saab Euroopa Filmiakadeemia kindlasti edendada innovatsiooni ja mitmekesisust Euroopa filmimaastikul. Ilusat filmielamust kõigile!

Euroopa filmiakadeemia valis ühehäälselt uueks presidendiks näitleja Juliette Binoche’i. Tema ametiaeg Euroopa filmiakadeemia presidendina algab 1. mail.

Alates 2021. aastast juhtis Euroopa filmiakadeemiat poola filmitegija Agnieszka Holland, kes avaldas ise soovi Euroopa filmiakadeemia presidendi kohalt lahkuda, kuna tahab keskenduda täielikult filmitegemisele.

Holland kinnitas, et ta ei ole inimene, kes kergelt tagasi tõmbub. “Kuid olen jõudnud järeldusele, et olen ennekõike filmitegija ning just filmitegemisele tahan ma tulevikus keskenduda. Olen alati tundnud uhkust, et saan Euroopa filmiakadeemia presidendina tegutseda,” rõhutas ta ja kinnitas, et Juliette Binoche on parim võimalik kandidaat, kes saaks tema rolli üle võtma.

1997. aastal pälvis Binoche rolli eest filmis “Inglise patsient” nii Oscari, BAFTA, kui ka Euroopa filmiauhinna, lisaks on ta olnud korduvalt nomineeritud Kuldgloobusele. Ta on ka ainus naisnäitleja, kes on võitnud näitlejapreemia nii Cannes’ist (“Certified Copy”), Veneetsiast (“Kolm värvi: sinine”) kui ka Berliinist (“Inglise patsient”).

Euroopa filmiakadeemia asutas 1988. aastal režissöör Ingmar Bergman, kkes oli kuni 1996. aastani ka akadeemia president. Pärast teda oli 15 aastat akadeemia presidendi rollis filmilavastaja Wim Wenders.

Eestlastest kuuluvad Euroopa filmiakadeemiasse teiste seast Tristan Priimägi, produtsent Anneli Ahven, näitleja Maarja Jakobson, produtsent Katrin Kissa, operaator Rein Kotov, PÖFF-i direktor Tiina Lokk, produtsent Esko Rips, filmispetsialist Sten-Kristian Saluveer, EFI juhatuse liige Edith Sepp.

Loe rohkem:  Kinosilm | "Tõotatud maas" on haaret, pildiilu ja ka piisavalt originaalsust | Film

Kokkuvõttes, Euroopa filmiakadeemia otsus valida Juliette Binoche nende uueks presidendiks on suur tunnustus tema pikaajalisele panusele filmimaailmale. Binoche on mitmekülgne ja andekas näitleja, kes on pälvinud palju auhindu ja tunnustust oma töö eest. Tema valimine ametisse näitab Euroopa filmiakadeemia usaldust tema juhtimisvõimete suhtes ning annab lootust, et ta suudab edendada Euroopa filmikunsti ja tutvustada seda kogu maailmas. Oleme põnevil näha, millist positiivset mõju Binoche suudab Euroopa filmiakadeemiale tuua oma ametisoldud aja jooksul.

See sissekanne postitati aastal Film. Lisa järjehoidja püsilink.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga