Täistaimseid valmistoite ostes tasub pilk toitumisalasele teabele heita | Elu

787011h5b9et24

Tervist, head inimesed! Kui otsite tervislikke ja maitsvaid täistaimseid valmistoite, siis tasub kindlasti silm peale visata nende toitumisalasele teabele. See on oluline samm tervisliku toitumise suunas ning aitab teil teha informeeritud otsuseid oma toiduvalikutes. Täistaimsete toitude ostmine mitte ainult ei toeta teie tervist, vaid aitab ka kaasa keskkonnasõbralikule eluviisile. Olge teadlikud oma toidu koostisosadest ja nende mõjust teile ning maailmale ümberringi. Head söömist ja tervist!

Toitumisnõustaja Külli Holsting rääkis “Terevisioonis”, et kuigi täistaimsed valmistoidud on enamasti lihatoodetest tervislikumad, tasub siiski alati jälgida, kui palju neis soola, proteiini ja rasvu on.

Täistaimseid valmistoite ostes soovitab toitumisnõustaja Külli Holsting pilgu ka pakil olevale toitumisalasele teabele heita. Kuigi tema sõnul on täistaimsed toidud mitmes mõttes paremad – näiteks keskkonnahoiu vaatepunktist – ei saa öelda, et kõik vegantoidud tervislikkusest pakatavad. “Valmistoit jääb valmistoiduks,” rõhutas ta. “See peab ikkagi hästi lõhnama, säilima, ilus välja nägema.”

Eriti hoolikalt soovitab toitumisnõustaja jälgida, milline on soolakogus antud tootes. “Tundub küll, et miks see peaks niisama soolane olema, aga üks asi on see, et me oleme soolaga harjunud ja sool on natukene ka nagu stimulant. Samas see on säilitusaine: mida rohkem soola, seda vähem baktereid seal võib olla,” selgitas Holsting.

Samas tõi toitumisnõustaja välja, et lihapõhistes toodetes on reeglina rohkem soola kui taimsetes alternatiivides. “Aga kui me vaatame vegani üldist toiduvalikut, võib loota, et seal on rohkem kaaliumi, mis tasakaalustab naatriumi ehk siis soola kenasti ära ja tänu sellele ta ikkagi jääb tervislikumaks,” rääkis Holsting, kes soovitab alati ka jälgida, kui palju toidus proteiini ja rasvu on.

Kui aga lauale satub mõni soolasem toit, tuleks toitumisnõustaja sõnul kaaliumirikkaid köögivilju kõrvale süüa. “Kui me lubame ka endale midagi soolasemat, siis rohkem salatit kõrvale,” rõhutas ta.

Loe rohkem:  India võikana originaalretsepti pärast puhkes skandaal | Elu

Kokkuvõttes võib öelda, et täistaimseid valmistoite ostes on oluline pöörata tähelepanu toitumisalasele teabele. Teades, millised koostisosad on roogades ja kuidas need mõjutavad meie tervist, saame teha teadlikke valikuid oma toitumise osas. Tervislikud valikud aitavad toetada meie keha ja vaimu ning tagavad pikemaajalise heaolu ja energiataseme. Seega tasub igal ostetud tootel pilk peale visata ning valida toidud, mis pakuvad meile vajalikke toitaineid ning toetavad meie tervist ja heaolu.

See sissekanne postitati aastal Elu. Lisa järjehoidja püsilink.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga