Taani indie-artist Anders Trentemøller annab sügisel Tallinnas kontserdi | Muusika

2252793h6ee2t24

Tänavusel sügisel tõotab Tallinna muusikasõpru oodata erakordne sündmus – Taani indie-artist Anders Trentemøller annab oma kontserdi Eesti pealinnas. Tema unikaalne looming ja haaravad esitlused on teinud temast üheks kõige hinnatumaks muusikuks Skandinaavias ja üle maailma. Tema looming vaid kasvatab populaarsust ning tema kontsert Tallinnas on kindlasti üritus, mida muusikasõbrad kindlasti ei taha maha magada. Trentemølleri muusika on segu indie-rockist, elektroonilisest muusikast ja soulist, mis haarab publiku kaasa unustamatusse muusikalisse rännakusse.

Tallinnas Helitehases annab 18. oktoobril kontserdi tunnustatud Taani indie ja elektroonilise muusika artist Anders Trentemøller.

Trentemøller on silma paistnud oma võimega luua köitvaid meloodiaid ja kaasahaaravaid helimaastikke. Tema produtseerimisoskust on viimase aastakümne jooksul laialdaselt tunnustatud. Artist saavutas laiema tuntuse oma täispika debüütalbumi “The Last Resort” ilmumisega 2006. aastal. Alates 2007. aastast on ta koos live-bändiga käinud arvukatel maailmaturneedel.

Trentemølleri järgnevad stuudioalbumid, sealhulgas “Into The Great Wide Yonder” (2010), “Lost” (2013) ja “Fixion” (2016), kujunesid žanri trotsivateks kogumikeks. “Fixion” pälvis kriitikute tunnustuse oma eksperimenteerimise, polürütmide ja erinevate mõjutuste sulandamise eest. 2019. aastal andis Trentemøller välja instrumentaalalbumi “Obverse”, mis sisaldas vokaale mitmetelt vägevatelt naislauljatelt, sealhulgas Marie Fisker, Lisbet Fritze jpt.

Trentemølleri uusim teos “Memoria” süveneb jutuvestmise keerukusse. Kunstniku kompositsioonid sisaldavad süngeid, enesessevaatavaid palasid, motorik ja dream-pop kategooriasse langevaid lugusid, aga ka elektripopi ja noise rock’i elemente.

“Mõtlesin albumile nime valides sellele, et muusikal on samasugune mõju kui lõhnal. Kui sa tunned ootamatult lõhna, mis meenutab seda toitu, mida vanaema sulle lapsepõlves tegi, oled kohe tagasi selles hetkes,” rääkis Trentemøller intervjuus möödunud aastal. “Mulle tundub, et muusikal on sama omadus. See võib sind puudutada läbi mälu, olla otsetee ajust südamesse, olla intellektuaalne viis asju analüüsida. Kui mõnikord kuulad lugu, mida pole paarkümmend aastat kuulanud, oled tagasi minevikus. Minu meelest päris ilus asi. Ma ei tahtnud, et album oleks nostalgiline ega midagi, ma lihtsalt tunnen, et mälul on suur osa meie elust, aga ka suur osa kogu loomeprotsessist,” sõnas artist.

Loe rohkem:  Eesti Kontsert ja Vanemuine alustavad uue kontserdisarjaga "Klassika" | Muusika

Anders Trentemøller astub Tallinnas Helitehases lavale 18. oktoobril 2024.

Kokkuvõttes on suurepärane uudis, et Taani indie-artist Anders Trentemøller annab sügisel kontserdi Tallinnas. See pakub suurepärast võimalust kohalikele muusikasõpradele nautida tema loomingut otse laval. Trentemøller on tuntud oma unikaalse helikeele ja emotsionaalsete esinemiste poolest, nii et kontserdikülastajad saavad kindlasti oodata unustamatut muusikaelamust. See on ka suurepärane võimalus propageerida rahvusvahelist muusikat siin Eestis ning rõhutada meie kultuuri mitmekesisust. Loodame, et kontsert toob rõõmu kõikidele muusikasõpradele ja tugevdab veelgi Tallinna mainet tõelise muusikapealinnana.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga