Eesti kurlingupaar pääses Kanadas suure slämmi sõelmängudele | Jääkeegel

2172037h7653t24

Tere tulemast Eestisse, kus kurling on muutumas üha populaarsemaks spordialaks! Suurepärased uudised on, et Eesti kurlingupaar on pääsenud Kanadas toimuvatele suure slämmi sõelmängudele ehk jääkeegli finaalturniirile. See on suur saavutus mitte ainult Eesti kurlingule, vaid kogu spordimaailmale siin riigis. Jääkeegel on põnev ja dünaamiline mäng ning Eesti esindajad on valmis tõestama oma oskusi rahvusvahelises konkurentsis. Tulge ja toetage meie kurlingupaari nende võidujooksul prestiižse tiitli nimel!

Eesti kurlingupaar Marie Kaldvee ja Harri Lill võitis Kanadas toimuval suure slämmi võistlussarja finaalvõistlusel kaks viimast alagrupi mängu ning pääses edasi play-off´i.

Kanada kurlingupaari Page ja Rettinger üle saavutasid Kaldvee ja Lill ülekaaluka võidu 12:0. Alagrupi viimaseks vastaseks oli Kanada esindus Tran ja Schneider. Tasavägisest kohtumisest tuli Eesti kurlingupaar välja võitjana tulemusega 7:6.

Kolme võidu ja ühe kaotusega pääsesid eestlased finaalvõistluse play-off’i. Vastased selguvad laupäeval.

Grand Slami Mixed Doubles Superseries turniiri finaalvõistlus toimub Kanadas Brantfordis. Võistlussari koosneb kuuest etapist, millest olid kutsutud osa võtma parimad segapaariskurlingu võistkonnad Euroopast ja Põhja-Ameerikast.

Finaalvõistluses Players Championship osaleb turniiri osavõistluste 20 parimat võistkonda, kes on jagatud nelja alagruppi. Finaalvõistluse auhinnafond on 20 000 Kanada dollarit (ca 13 750 eurot).

Eesti kurlingupaar on teinud ajalugu, pääsedes esmakordselt Kanadas toimuvatele suure slämmi sõelmängudele. Nende saavutus on suur tunnustus Eesti kurlingule ning näitab nende pühendumist ja kõvasti tööd. See avab uusi võimalusi ja tõstab Eesti kurlingu mainet rahvusvahelisel tasandil. Jääkeegel on spordiala, mis on viimasel ajal Eestis populaarsust kogunud ja see saavutus annab kindlasti hoogu juurde ka kurlingu populaarsusele. Oleme uhked meie kurlingupaari üle ja soovime neile edu järgmistel suure slämmi sõelmängudel Kanadas.

Loe rohkem:  Eesti kurlingu esindusnaiskond teeb viimaseid ettevalmistusi MM-iks | Jääkeegel

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga