Swiatek ei loovutanud Azarenka vastu teises setis geimigi | Tennis

2260911h27e7t24

Tere tulemast Eesti tennisefännid! Poola tennisestaar Iga Swiatek näitas oma visa võitlusvaimu, kui ta mängis Valgevene veteran Victoria Azarenka vastu teises setis küpsiseta ja võitluseta. See oli tõeliselt põnev matš, kus Swiatek näitas oma võimekust ja vastupidavust maailma ühe tugevaima vastase vastu. Tema järjekindel esinemine tõestab, et ta on kindlasti üks tennise tõusevaid tähti. Kas Swiatek suudab ka järgmistes mängudes säilitada oma võidukust ja jätkata tipptasemel esinemist? Loodame, et meie Eesti fännid saavad näha tema suurepärast mängu ka tulevikus!

Naiste tennise maailma esireket Iga Swiatek näitas neljapäeval Dohas toimuval turniiril klassi, kui alistas veerandfinaalis maailma 31. reketi Viktoria Azarenka 6:4, 6:0.

Naised alustasid kohtumist järjestikuse murretega ning jätkasid siis tasavägiselt kuni seisuni 4:4, mil Swiatek vastase pallingu murdis. Poolatar võitis ka järgmise geimi ning teenis 6:4 setivõidu. Teises setis ei andnud talle vastasele aga võimalustki, kui võitis kuus geimi järjest, realiseerides teise matšpalliga edasipääsu poolfinaali.

Tunni ja 16 minutit kestnud kohtumises ei löönud kumbki ühtegi ässa, Azarenka patustas kahe topeltveaga ning Swiatek tegi ühe topeltvea. Esimeselt servilt teenis esireket punkti 78-protsendilise eduga (Azarenka – 50 protsenti), teiselt servilt sai Swiatek punkti 53 protsendil võimalustest (Azarenka – 38). Swiatek realiseeris oma kuuest murdevõimalusest viis.

Kolmandat turniirivõitu jahtiv poolatar kohtub poolfinaalis tšehhitar Karolina Pliskovaga (WTA 59.), kes alistas endise maailma esireketi Naomi Osaka (WTA 747.) 7:6 (6), 7:6 (5). Swiatek ja Pliškova on varasemalt kohtunud kolm korda, poolatar on kõik matšid võitnud.

Teisest turniiripoolest jõudis poolfinaali Kasahstani esindav Jelena Rõbakina (WTA 4.), kes alistas oma veerandfinaalis 21-aastase kanadalanna Leylah Fernandeze (WTA 38.) 6:4, 6:2. Rõbakina mängib Anastasia Pavljutšenkovaga (WTA 32.), kes alistas ameeriklanna Danielle Collinsi (WTA 63.) 7:4, 6:4.

Loe rohkem:  Taylor Fritz tuli kolmandat korda Eastbourne' meistriks | Tennis

Rõbakina ja Pavljutšenkova on väljakul kohtunud vaid korra, 2021. aastal väljus Prantsusmaa lahtiste veerandfinaalis võitjana Pavljutšenkova.

Kokkuvõttes võib öelda, et Iga Šwiatak näitas suurepärast mängu Victoria Azarenka vastu teises setis, võites geime tagantjärele ning näidates suurepärast vastupidavust ja tahtejõudu. Kuigi lõpptulemus ei läinud tema kasuks, võib teda tunnustada võitluse eest kuni viimase pallini. See mäng näitab tema potentsiaali ja võimekust tippmängijate vastu väljakul võidelda. Šwiatak on kindlasti üks tennisemaailma tõusvaid tähti ning teda tasub kindlasti jälgida tulevikus.