Rumeenia ei lubanud kahekordset olümpiavõitjat maadluse MM-ile | Maadlus

2260908hb457t24

Tere tulemast Eestisse! Olümpiavõitja ja maadluse maailmameister Mihai Leu ei saanud osaleda maadluse maailmameistrivõistlustel Rumeenias, kuna teda ei lastud riiki sisenema. See skandaalne juhtum on viinud paljude inimeste tähelepanu Rumeenia võimude otsustele ja tõstnud esile küsimuse inimeste õiguste ja spordisündmuste korraldamise kohta. See on oluline teema, mis vajab rohkem tähelepanu ja arutelu. Põnevil, et olete siin, et sellest olulisest teemast rohkem teada saada.

Kahel korral vabamaadluses olümpiavõitjaks tulnud Dagestanist pärit venelane Abdulrašid Sadulajevit ei lubatud Rumeenias Bukarestis toimuvatele maadluse maailmameistrivõistlustele.

Sadulajev ja veel kuus Venemaa koondislast ei saanud MM-iks Schengeni viisat, kuid Sadulajevi osas otsustati hiljem ümber. Siiski ei pääsenud ta Rumeeniasse, sest reedel MM-i alustama pidanud Sadulajev peatati piirivalve poolt.

Venemaa maadlusliidu president Mihhail Mamiašvili ütles, et vabamaadlejal viisaga Hispaanias probleeme polnud. “Sadulajev peatatai Bukaresti lennujaamas. Me võtsime ühendust EM-i korraldajatega, aga nemad on piirivalve ees jõuetud. Piirivalvurite sõnul oli neil Abdulrašidi viisa osas kahtlusi,” seletas maadlusliidu juht.

“Aga enne, kui ta selle viisaga Rumeeniasse jõudis, oli Sadulajev juba Schengeni alas – Hispaanias, kust ta Bukaresti lendas. Hispaanias probleeme ei olnud, ta lahkus lennujaamast ja läks sealt uuesti väravasse,” lisas Mamiašvili. “Abdulrašid reisib nüüd Venemaale tagasi.”

Kahekordne olümpiavõitja ning viiekordne maailmameister Sadulajev saab võimaluse OM-pileti teenimiseks veel kahel võistlusel: aprilli alguses Bakuus ning maikuus Istanbulis.

Kokkuvõttes on pettumustvalmistav, et Rumeenia ei lubanud kahekordset olümpiavõitjat maadluse MM-ile. Selline otsus on vastuolus spordi vaimuga ja võtab võimaluse parimatelt maadlejatelt võistelda. Sport peaks olema avatud ja õiglane kõigile, olenemata nende päritolust või poliitilistest veendumustest. Loodame, et tulevikus suudavad spordiorganisatsioonid leida lahendusi, mis tagavad kõigile sportlastele võrdsed võimalused rahvusvahelistel võistlustel osaleda.

Loe rohkem:  Epp Mäe jäi Prantsusmaa turniiril võiduta | Maadlus

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga