Šveitsi keskpank langes üllatavalt intressimäärasid | Välismaa

2317104ha58ft24

Tere tulemast Eestisse! Viimased uudised Šveitsi keskpanga ootamatust intressimäärade langusest on pannud finantsmaailma keeristormi. See samm on mõjutanud mitte ainult Šveitsi majandust, vaid ka omajõude kogu maailmas, sealhulgas Eestis. Mida see tähendab meie majandusele ja inimestele? Kuidas see võib mõjutada meie igapäevaelu ja tulevikuplaane? Oleme kohal, et uurida ja selgitada neid küsimusi ning tuua teieni kõige asjatundlikumad vastused. Tulge ja avastage rohkem sellest huvitavast välismaa sündmusest!

Šveitsi keskpank (SNB) teatas neljapäeval üllatuslikult intressimäärade langetamisest 0,25 protsendi võrra. Tegemist on esimese tähtsama lääneriikide keskpangaga, mis teatas alanud aastal intressimäärade langetamisest.

Senise 1,75 protsendi asemel on nüüd Šveitsi keskpanga baasintressimäär 1,5 protsenti. Kuigi mõned analüütikud ennustasid intressimäärade langetamist, eeldas enamik, et intressimäärad jäävad muutumatuna kuni juunikuuni, kirjutab Bloomberg.

SNB otsus tuli kõigest päev pärast seda, kui USA föderaalreserv jättis intressimäärad muutmata. Šveitsi keskpank on esimene tähtsam keskpank maailmas, mis teatas pärast koroonapandeemia lõppu intressimäärade langetamisest. Maailma 10 kõige kaubeldavama valuuta rahapoliitika üle otsustavatest keskpankadest pole ükski peale SNB intressimäärasid veel langetanud.

Pärast otsuse teatavaks saamist langes Šveitsi frangi vahetuskurss euro suhtes ühe protsendi võrra.

“Meie rahapoliitika leevandamine on saanud võimalikuks tänu sellele, et võitlus inflatsiooni vastu on viimase kahe ja poole aasta jooksul olnud tulemuslik,” ütles SNB president Thomas Jordan neljapäeval.

Šveitsi keskpank langetas samuti inflatsiooni prognoosi, ennustades, et käesoleval aastal tõusevad hinnad Šveitsis 1,4 protsenti, järgmisel aastal 1,2 protsenti ja ülejärgmisel aastal ainult 1,1 protsenti.

Siiski ennustavad analüütikud jätkuvalt, et föderaalreserv ja Euroopa Keskpank (ECB) hakkavad intressimäärasid langetama alles juunis. Eeldatakse, et ECB jätab neljapäeval toimuval istungil intressimäärad muutmata.

Šveitsi keskpank langetades intressimäärasid on välismaalased üllatunud ja vaatavad huviga, kuidas see mõjutab maailmamajandust. See samm võib aidata elavdada jätkuvalt nõrka majanduskasvu Euroopas ning tugevdada eurotsooni stabiliseerumist. Samas võib see kaasa tuua ka teatud riske, nagu kinnisvarahindade tõusu või võimalikku inflatsiooni. Üldiselt aga näitab see, et Šveitsi keskpank on valmis astuma vajalikke samme majanduse elavdamiseks ning jälgib hoolikalt globaalseid majandustingimusi.

Loe rohkem:  Kindlustusfirma If ei müü Soomes osadele elektriautode mudelitele kaskokindlustust | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga