Suure survega dušš hoiab vett kokku | Tehnika

1708073770 9 558447h58e7

Tervitused Eestile! Kas olete kunagi mõelnud, kuidas saaksime vett kokku hoida ilma, et peaksime loobuma naudingust nautida pikka sooja duši all olekut? Siin tuleb appi suure survega dušš! See tehnoloogiline ime võimaldab meil nautida rikkalikku veesurve allikat, samal ajal vähendades meie veetarbimist. See on nutikas ja keskkonnasõbralik lahendus, mis muudab meie elu mugavamaks ja jätkusuutlikumaks. Lähme koos avastama, kuidas see innovatsioon on võtmeks säästvama tuleviku poole liikumisel Eesti kodudes.

Kes arvab, et kui laseb dušist vett vaid nirena joosta, hoiab ta vett kokku, siis ta tõenäoliselt eksib, kui uskuda Briti teadlaste värskeid uurimistulemusi.

Walesis asuva Swansea Ülikooli keskkonnapsühholoog Ian Walker ja ta kolleegid on välja selgitanud, et kui lasta veel dušist täiel pahinal välja paiskuda, siis on vee tarbimine lõppkokkuvõttes väiksem. Walker ja ta kolleegid monteerisid Lõuna-Inglismaal asuva Surrey Ülikooli ühiselamute duširuumidesse 290 veemõõtjat. Nii said nad andmeid kokku 86 tuhande duši all käigu kohta.

1708073770 9 558447h58e7

Enne ja pärast katset võeti katseisiku

Muu hulgas tuli välja, et keskmine dušitamine võtab aega 6,7 minutit, pooltel juhtudel jääb aeg seejuures 3,3 ja 8,8 minuti vahele. Teadlased praakisid andmetest välja kõik duši all käigud, mis vältasid rohkem kui tund aega – neidki tuli ette.

Vee voolamise ja vee surve ajalise jaotuse põhjal arvutasid nad välja, kui palju vett kulus. Ja tõepoolest, kummaline küll: mida suurem surve, seda väiksem veekulu.

Seletus on ka olemas: suure survega duši all saab pesemisega kiiremini hakkama ja protseduur võtab vähem aega. Vee kulutamist piiras ka see, kui veemõõtja taimeri näit oli duši all olijale reaalajas näha. Kõrge survega ja näha oleva taimeriga kulus vett ühe korraga keskmiselt 17 liitrit, madala survega ja ilma taimerit nägemata oli keskmine veekulu ligi 61 liitrit.

Loe rohkem:  Uus metoodika tõotab muuta äärmusi taluvate materjalide otsingud hõlpsamaks | Tehnika

Teadusuudised on Vikerraadios eetris esmaspäevast reedeni ca kell 8.35 ja laupäeval ca kell 8.25.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et suure survega duši kasutamine on tõhus viis vee kokkuhoiuks. Eesti kliimas, kus vesi on väärtuslik ressurss, on oluline leida viise selle säästmiseks. Tehnoloogilised lahendused, nagu suure survega duššid, võimaldavad meil tõhusalt ja mugavalt vett kokku hoida igapäevastes tegevustes. Oluline on olla teadlik oma veetarbimisest ja kasutada säästlikke võimalusi, et aidata kaasa keskkonna säilitamisele ja ressursside optimaalsele kasutamisele.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga