Lewandowskil oli kõigis kolmes Barcelona väravas roll | Jalgpall

2312460h282et24

Eelmisel nädalal toimunud võimsas jalgpallilahingus Barcelona ja Bayern Müncheni vahel tõestas Robert Lewandowski taas oma võimeid, olles osaline kõigis kolmes Barcelona väravas. Poola jalgpallitäht näitas end taas maailmaklassilise mängijana, olles osav mängu ümberpööramisel ja võimaluste loomisel. Lewandowski on tuntud oma terava silma ja jõuliste löökide poolest ning tema panus mängu tulemusse ei jäänud märkamata. Tema võrratu osalus mängus pakkus fännidele põnevust ja võimaluse näha maailma tippjalgpalluri oskusi lähedalt.

Barcelona jätkas Hispaania jalgpalli kõrgliigas võidukalt, kui lõi võõrsil Madridi Atletico vastu kolm vastuseta väravat. Poola ründetäht Robert Lewandowski oli kõigi kolmega seotud.

Äsja Meistrite liigas suure võidu saanud Atletico asus kohe survestama ning jõudis kohtumise alguses ka avaväravale lähedale. Barcelona pidas aga vastu ning läks ise 38. minutil kohtumist juhtima, kui Lewandowski kastis Joao Felixi leidis.

Enne poolajapausi jäi Barcelona aga peatreenerita, sest Xavi saadeti kohtunikega vaidlemise eest kahe kollase kaardiga riietusruumi.

Kaks minutit pärast poolajapausi sai Lewandowski ise jala valgeks, kui Barcelona vastase karistusala ees palli võitis. Kaitsjate vahelt läbi jooksnud poolakas lõi keerulise nurga alt palli Jan Oblaki selja taha ning kahekordistas Barca edu. 65. minutil leidis Lewandowski täpse tsenderdusega kastist Fermin Lopeze, kelle pealöök tegi seisuks 3:0.

Barcelona jaoks oli see hooaja 19. võit ning 27-kordne Hispaania meister asetseb 64 punktiga teisel tabelireal. Meistritiitli poole kulgev Madridi Real oli laupäeval võidukas, kui alistas Osasuna 4:2. Realil on kogutud 72 punkti. Kolmandal kohal on Girona (62 punkti), neljandal Bilbao Athletic (56 p) ning Atletico on 55 punktiga viiendal tabelireal.

Järgmine mäng, mis Lewandowski mängib, on Eesti vastu, kui neljapäeva õhtul toimub oluline EM-valiksarja sõelmäng. Esimese mängu võitjad selgitavad EM-finaalturniirile pääseja 26. märtsil toimuvas finaalis, mida võõrustab Walesi ja Soome vahelise mängu võitja.

Loe rohkem:  Leverkusen suurendas edu Müncheni Bayerni ees juba kümnele silmale | Jalgpall

Kokkuvõttes võib öelda, et Robert Lewandowski oli oluline lüli kõigis kolmes Barcelona löödud väravas. Ta näitas järjekordselt oma võrratut oskust ja juhtimise kvaliteeti, aidates oma meeskonnal võtta oluline võit. Lewandowski tähelepanuväärne esitus jalgpalliväljakul kinnitab tema staatust ühe maailma parima ründajana ning paneb fännid ootama veel rohkem tema imelistest mängudest tulevikus. Tema panus mängu tõi meeskonnale olulise punktivõidu ning tekitas elevust jalgpallisõprade seas üle kogu maailma.