Suurbritannia inflatsioon oli neli protsenti | Välismaa

2259150h7f07t24

Tere tulemast Eestisse! Meil on hea meel tervitada teid uusimate välisuudistega Suurbritanniast. Viimased aruanded näitavad, et Suurbritannia inflatsioon oli neli protsenti, mis on tõstatanud palju küsimusi nende majanduse kohta. See uudis on tõepoolest oluline mitte ainult Suurbritanniast, vaid ka kogu maailmast. Ärge jätke võimalust kaasakiskuvast vestlusest ilma ja olge kursis kõige olulisemate välisuudistega.

Suurbritannia tarbijahinnad tõusid jaanuaris aastases võrdluses neli protsenti.

Inflatsioon jätkub Suurbritannias taandumist, kuna riik karmistas eelmisel aastal rahapoliitikat. Suurbritannia keskpank (Bank of England) tõstis intressimäärad kõrgeimale tasemele alates 2008. aastast. 

Ajalehe The Times küsitletud majandusteadlased prognoosisid, et tarbijahinnad tõusevad 4,2 protsenti. Suurbritannia keskpank prognoosis varem, et tarbijahinnad tõusevad 4,1 protsenti. 

Palju kõikuvaid toiduainete ja energiakandjate hindu mittearvestav baasinflatsioon kasvas jaanuaris võrreldes eelmise aasta sama kuuga 5,1 protsenti. Ka detsembris oli see 5,1 protsenti. 

Keskpank tahab viia inflatsiooni kahe protsendi juurde, pole veel selge, millal keskpank hakkab intressimäärasid langetama. 

In conclusion, Suurbritannia inflatsioon tõusis neljale protsendile, mis on kõrgeim tase alates 2012. aastast. See võib mõjutada nii Suurbritannia majandust kui ka välismaal elavaid eestlasi, kes saavad sealsetest sissetulekutest või pensionist. Inflatsiooni määra jälgimine on oluline, et mõista majanduse tervist ja võimalikke mõjusid ülemaailmsel tasandil. Eesti ja teiste riikide kodanikud peaksid olema teadlikud Suurbritannia inflatsiooni muutustest ja nende võimalikest tagajärgedest.

Loe rohkem:  Iisraeli saatkond Stockholmis oli rünnakukatse sihtmärgiks | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga