Suumann: see, mis tulema peab, tuleb omal ajal | Kergejõustik

2294790hf341t24

Tere tulemast Eesti kergejõustiku sündmuste hulka! Suumann, see, mis tulema peab, tuleb omal ajal on moto, mis innustab kõiki spordisõpru jälgima ja toetama kohalikke kergejõustiku võistlusi. Siin saavad kokku tipptasemel sportlased, kes näitavad oma oskusi ja võitlevad auhinnaliste kohtade nimel. Olgu see siis sprint, kaugushüpe või kuulitõuge, nende võistluste emotsionaalne pinge ja võimas energia jätab kõigile vaatajatele unustamatu mulje. Tulge ja tunnetage kergejõustiku võlu koos meiega!

Diana Suumann tegi nädalavahetusel Glasgow’s toimunud sisekergejõustiku maailmameistrivõistlustel oma MM-debüüdi ning pääses ka 60 meetri tõkkejooksus poolfinaali, teenides lõpuks 22. koha. Tõkkejooksja ütles ERR-ile, et jäi oma debüütvõistlusega väga rahule.

31-aastane Suumann sai pühapäeval viimases 60 meetri tõkkejooksu eeljooksus kirja aja 8,09, mis on vaid kaks sajandikku kehvem tema mullu veebruaris püstitatud Eesti siserekordist. Poolfinaalis lõpetas ta ajaga 8,22, millega teenis kokkuvõttes 22. koha.

Kas rahvusrekordist puudu jäänud kaks sajandiksekundit jäi kuidagi kripeldama? “Natuke mõtlesin küll sellele, aga see, mis tulema peab, tuleb omal ajal,” ütles Suumann. “Jooks ei olnud ideaalne ja kui võrdlen seda eelmise aastaga, siis tunnen, et olen paremas vormis ja mul on just hea minna suvehooajale edasi.”

Ta ütles, et suutis oma MM-debüüdil suurte pingetega toime tulla. “Eeljooks õnnestus hästi ja poolfinaalis oli närvisüsteem natuke tühi ja ei suutnud ennast siis kokku võtta,” tõdes Suumann.

Suures pildis saab aga maailmameistrivõistluste debüüdiga rahule jääda. “See MM oli ülihästi korraldatud, kõik tipud olid kohal. Uskumatu atmosfäär, kõik korraldajad ja vabatahtlikud olid nii sõbralikud ja abivalmid, tõesti ei ole ühtegi halba sõna. Jäin väga rahule,” ütles tõkkejooksja.

Suumann ütles, et see nädal tuleb treeningutel kergem, kuid järgmisest nädalast hakatakse juba valmistuma maikuu lõpus Bahamal toimuvateks teatejooksude MM-iks. “See nädal tuleb natuke kergem, treener meid vist näha ei taha. Järgmisest nädalast uue hooga, siis hakkamegi treenima,” ütles Eesti rekordinaine.

Loe rohkem:  Hooaja tippmargi püstitanud Pihela nägi maailmarekordi sündi | Kergejõustik

Kokkuvõttes võib öelda, et Suumanni sõnad “see, mis tulema peab, tuleb omal ajal” kehtivad ka kergejõustikus. Treenimine, sihikindlus ja pühendumine annavad alati tulemusi, hoolimata sellest, kui kaua võib vahel tulemusi oodata. Oluline on uskuda endasse ja oma võimekusse ning jätkata püüdlemist oma eesmärkide poole. Ei ole oluline, kui aeglaselt või kiiresti edu tuleb, oluline on järjepidevus ja enesetäiustamine. Suumanni mõttelahetus kehtib nii spordis kui ka elus üldiselt – kõik tuleb omal ajal ja järjepideva tööga on võimalik saavutada suuri asju.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga