Suri moeikoon Iris Apfel | Kunst

2290698hfca0t24

Tere tulemast Estonia! Täna tähistame moemaailma ühe suurima ikooni, Iris Apfeli elu ja loomingut. Apfel oli tuntud oma eklektilise stiili ja julgete moevalikute poolest, mis inspireerisid põlvkondi üle kogu maailma. Tema unikaalne lähenemine kunstile ja moele on jätnud jälje paljudele ning tema loovust ja enesekindlust imetletakse kogu maailmas. Tule ja liitu meiega selle imelise kunstiteose avastamisel, mis jutustab loo ühest kõige erakordsemast moeikoonist läbi aegade.

Meie seast lahkus 102-aastasena disainer ja moeikoon Iris Apfel.

1921. aastal sündinud Iris Apfel õppis New Yorgi ülikoolis kunstiajalugu ning jätkas kunstiõpinguid Wisconsini ülikoolis. 1950. aastal lõi ta koos oma abikaasa Carl Apfeliga tekstiiliettevõtte Old World Weavers, mida Iris Apfel juhtis kuni 1992. aastani. Oma ettevõttega keskendusid nad ajalooliste kangaste taasloomisele. Lisaks töötas Apfel sisedisaineri ja restauraatonina, tema üks pikemaid koostöid oli Valge Majaga, tänu millele puutus ta kokku üheksa Ameerika presidendiga, nende hulgas Richard Nixon, Ronald Reagan ja Bill Clinton.

1980. aastatel sai temast stiiliikoon, keda tuntakse värviliste riiete ja suurte prillide järgi. 90-aastasena sai temast Texase ülikooli õppejõud, 97-aastasena alustas ta ka professionaalset modellikarjääri agentuuris IMG.

2014. valmis režissöör Albert Mayselsi käe all temast dokfilm “Iris”, 2018. aastal avaldas ta biograafia “Iris Apfel: Accidental Icon”. Samal aastal anti temast välja ka Barbie nukk.

Iris Apfel’s passing marks the end of an era for fashion and art enthusiasts in Estonia. Her unique sense of style and passion for creativity have inspired many around the world. As we mourn her loss, let us remember her as a true icon in the world of fashion and art. May her legacy continue to inspire future generations to embrace their individuality and creativity. Iris Apfel will forever remain a timeless symbol of originality and elegance in the hearts of many in Estonia.

Loe rohkem:  Soome kultuurirahastu tunnustas skulptor Villu Jaanisood | Kunst

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga