EKA galerii näitus “Enese õrnad žestid” käsitleb isiklikke kogemusi | Kunst

2298813h9a78t28

Tere tulemast EKA galeriisse, kus käesolev näitus “Enese õrnad žestid” viib külastajad emotsionaalsele ja isiklikule teekonnale läbi kunsti. See näitus käsitleb erinevaid isiklikke kogemusi läbi kunsti, paljastades hinge sügavused ja eneseväljenduse võimalused. Külastajad saavad avastada kunstnike julget ja tundlikku lähenemist teemadele nagu armastus, kaotus, eneseavastus ja palju muud. Iga teos on nagu võimas ja õrn žest, mis kõneleb kunstniku sisemisest maailmast. Astuge sisse ja laske end lummatud selle kunstiteose ehedusest ja haavatavusest.

Eesti Kunstiakadeemia galeriis on avatud grupinäitus “Enese õrnad žestid”. Näitusel on valik praegusaegseid autoportreesid, mis käsitlevad suhteid, isiklikke kogemusi ja meeleolusid.

Maalidel ja fotodel on kujutatud eelkõige autorite nägusid ja käsi, mis osutavad tunnetele, mis sõnadesse ei jõua. Kuraator Kaisa Maasikut huvitaski, kuidas keha reedab tundeid enne veel, kui me neid sõnastada jõuame.

“Siin on väga isiklikke momente, kus sa oled üksi, aga samas on mitmeid teoseid, kus on näha, kus autorid on olnud kellegagi kontaktis ja kuidas need erinevad kogemused on nendele mõjunud,” rääkis kuraator Kaisa Maasik.

“Ma arvan, et esimesena mulle tuleb pähe Johanna Saikkoneni, kes on Soome kunstnik, tema autoportree, tema selline pilk, selline läbilõikav ja kurb. Seal on hästi palju erinevaid emotsioone ühes pilgus. Samas ei ole kergelt sõnastatav, mis ta seal täpselt tunneb ja see teeb selle minu jaoks hästi põnevaks,” arutles Maasik.

“Enese õrnad žestid” on EKA galeriis avatud märtsi lõpuni.

2298813h9a78t28

“Enese õrnad žestid” näitus EKA galeriis pakub sügavat ja isiklikku vaatenurka kunstniku kogemustesse. Kunstilised väljendused räägivad lugusid eneseavastamisest, haavatavusest ja tundlikkusest, luues intiimse atmosfääri vaataja ja kunstiteose vahel. See väljapanek kutsub mõtlema inimese isiksuse mitmekihilisusele ning julgustab avastama enda sees peituvaid võimalusi ja ilu. “Enese õrnad žestid” on inspireeriv ja sügavalt liigutav näitus, mis julgustab külastajaid avatud meelega maailma vaatama ning enda sisse vaatama.”

Loe rohkem:  Elutööpreemia laureaat Sirje Helme: üldse ei varja, mul on väga-väga hea meel | Kunst

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga