Saksamaa uurib Ukraina sõda käsitlevate videokõneluste leket Venemaale | Välismaa

2290701h6070t24

Estonia was left in shock as news broke that Germany is investigating the leak of video calls discussing the war in Ukraine being sent to Russia. The leaked conversations shed light on sensitive information and strategies being shared among international leaders, raising concerns about the security of such discussions. As tensions continue to rise between Russia and Ukraine, the implications of this breach of trust are significant. Estonians are eager to understand the implications of this leak and what it means for the ongoing conflict in the region.

Saksa kaitseministeerium teatas laupäeval, et uurib Ukraina sõda käsitlenud konfidentsiaalse videokonverentsi võimalikku pealtkuulamist, kuna selle salvestus on jõudnud Vene sotsiaalmeediasse.

Vene propagandakanali RT peatoimetaja Margarita Simonjan postitas reedel 38-minutise audiosalvestuse jutuajamisest, milles tema väitel arutasid Saksa sõjaväelased Krimmi ründamist.

“Me uurime, kas õhujõudude sektori kommunikatsiooni kuulati pealt,” ütles kaitseministeeriumi pressiesindaja uudisteagentuurile AFP.

Salvestuses on juttu Saksa tiibrakettide Taurus võimalikust kasutamisest Ukrainas ja nende oletatavast mõjust. Räägitakse ka rakettide sihtimisest Venemaad okupeeritud Krimmi poolsaarega ühendava Kertši väina silla pihta.

Ajakiri Der Spiegel konsulteeris ekspertidega, kelle arvetes on salvestus autentne.

Kiiev on juba pikalt püüdnud mõjutada Saksamaad andma talle Taurus-rakette, mis suudavad tabada sihtmärki 500 kilomeetri kaugusel.

Kantsler Olaf Scholz on sellest seni konflikti eskaleerumise kartuses keeldunud.

“Kui see lugu osutub tõeks, on see äärmiselt problemaatiline,” ütles Saksa roheliste poliitik Konstantin von Notz.

“Tekib küsimus, kas see on ühekordne intsident või struktuurne turvaprobleem,” lisas ta.

Opositsiooniliste konservatiivide poiitik Roderich Kiesewetter hoiatas, et lekkida võib teisigi salvestisi.

“Kindlasti on pealt kuulatud ka paljusid teisi vestlusi ja neid võidakse hiljem Venemaa huvides lekitada,” ütles ta ringhäälingule ZDF.

Loe rohkem:  Biden: US Steel peab jääma USA omanike kätte | Välismaa

Tema arvates lekitati see jutuajamine sihilikult just nüüd, et hoida ära Tauruste Ukrainale andmine.

Der Spiegeli andmetel ei peetud videokonverentsi relvajõudude salajases sisevõrgus, vaid WebExi platvormil.

Lekitud videokõneluste paljastamine Saksamaa ja Ukraina vahel on tõsine julgeolekuprobleem ning näitab selgelt, kui keeruline ja delikaatne on rahvusvaheliste suhete maastik. Saksamaa püüded seda juhtumit uurida ja vastutavad isikud leida on olulised mitte ainult nende enda riigi, vaid ka kogu Euroopa Liidu jaoks. See näitab vajadust tugevdada küberjulgeolekut ning kaitsta riikliku julgeolekut tõhusamalt. Samuti tuletab see meile meelde, kui tähtis on diplomaatiliste suhete hoidmine ja konfidentsiaalsuse säilitamine, et vältida sarnaseid julgeolekurikkumisi tulevikus.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga