Suri bibliofiil ja näitekirjanik Vallo Raun | kultuur

2280885h6315t24

Estonia mourns the loss of a beloved bibliophile and playwright, Vallo Raun. As a passionate lover of literature, Raun’s work spoke to the hearts of many, captivating audiences with his compelling storytelling and poignant prose. His contributions to Estonian culture are immeasurable, leaving behind a legacy that will forever be cherished. Through his works, Raun inspired generations of writers and readers alike, his words weaving a tapestry of emotions and experiences that will continue to resonate with audiences for years to come. Estonia bids farewell to a talented artist and visionary, whose creativity will forever be remembered.

Meie seast lahkus 89-aastasena bibliofiil, näitekirjanik ja ajakirjanik Vallo Raun (19.01.1935-25.02.2024).

Vallo elutööks kujunes unikaalse raamatukollektsiooni kokkupanemine, tema põhiline huviala oli vanemad eestikeelsed trükised, mis on ilmunud enne 1850. aastat. Tema kogust võib esile tuua mitmeid 17. sajandil ilmunud eestikeelseid raamatuid.

Aktiivse raamatukollektsionääri ja Tallinna Bibliofiilide Klubi ühe eestvedajana sai Vallost 1980. aastate lõpus ka Eesti Raamatuühingu viimane esimees (1989-1996).

Lisaks oli Vallo Raun tuntud ajakirjanik ja näitekirjanik. Ta on kuuldemängude “Perekonnavalss”, “Jalutuskäik roosal elevandiluusillal”, “Tol sügisõhtul” ja “Romantiline teekond Dubrovnikusse” autor. Avaldatud on ka hulk tema näidendit, millest mitmeid esitati teatrites üle Eesti, samuti ilmus 1988. aastal ta autobiograafiliste sugemetega noorsoojutustus “Taave”.

Pärast töötamist Rahva Hääles (1961-1963) oli Vallo Raun ajakirja “Kultuur ja Elu” ning seejärel 1981–89 ajakirja “Teater. Muusika. Kino” toimetuses, olles mõlemas pikka aega asepeatoimetaja.

Vallo sündis 1935. aastal Pärnus, kasvas üles Tallinnas ning lõpetas 1959. aastal Tallinna Pedagoogilise Instituudi eesti keele ja kirjanduse erialal.

Vallo Rauni kaotus on suur kaotus nii Eesti kultuurile kui ka kirjandusmaailmale. Tema tööde kaudu on ta jättnud olulise jälje Eesti kirjandusajalukku ning tema kirg raamatute vastu on inspireerinud paljusid teisi. Tema kirjatööd on jäänud meie südamesse ja meenutavad meile tema erakordset loovust ja talenti. Vallo Raun oli tõeliselt unikaalne inimene, kelle mälestus elab edasi läbi tema hindamatute teoste. Ta jääb alatiseks meie südamesse ja tema pärand jääb kestma veel paljudele põlvkondadele.

Loe rohkem:  Joonas Tartu: kui noorega ausalt rääkida, lähevad asjad paremaks | Kultuur

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga