Sõpruses alustab uus kultus- ja rämpsfilmidele pühendatud sari “Area 24” | Film

2308842h1badt24

Tere tulemast uude ja põnevasse filmisarja “Area 24”, mis on pühendatud kultus- ja rämpsfilmidele. Sõpruses alustab see sari avastusretke maailma, kus veidrad tegelaskujud, ulmelised olendid ja põnevad sündmused on igapäevane nähtus. Olge valmis sukelduma sügavale kultusfilmide maailma ning avastama unikaalset ja eksootilist kinokunsti. “Area 24” toob teieni unustamatuid elamusi ja üllatusi, mis panevad teie kinohinge jääma igaveseks kaasaegse kultusfilmide kultuuri imede ja õuduste maailma.

Kinos Sõprus alustab kord kuus toimuv eriprogramm “Area 24”, kuhu Tristan Priimägi on valinud filmid, mis tegutsevad kokkuleppelise hea maitse piiridest väljaspool või on sellega kuidagi nihkes või vastuolus.

Priimägi selgitas, et uue sarja nimi on sõnamäng legendaarsest Area 51 sõjaväekompleksist Ameerikas, Nevada kõrbes, kus hoitakse laiale levinud väidete põhjal ka taevast alla kukkunud tulnukaid. “Ehk siis viide kõigele müstilisele ja salapärasele, mis meie fantaasiat ergutab seiklema tavarutiinist väljaspool.”

“Sarja mõte tuli keskööl. Oli täiskuu ja ma kõndisin üle nõmme, püüdes üht eelmisest korrast jäänud tüütut vereplekki kuuereväärilt eemaldada. Just siis, kui nahkhiir ulgus, sain ma aru, mis mind oli juba ammu painanud: Eesti kinomaastikul on eriseansi nime all esinemas enamasti täiesti tavalised filmid! Area 24 eesmärk on kenitlevast kommertsist ja abitust arthouse’ist veri välja lasta ja näidata filme, mis äratavad tõelisi emotsioone – nii, et tahaks korraga naerda, nutta, öökida ja plaksutada. Seansikülaliste hulgas võib edaspidi kohata nii loomulikke kui üleloomulikke olendeid,” sõnas ta.

Sarja filmid peavad Priimäe sõnul vastama tundele, et on “õige”. “Raamidega on ikka nii, et nii kui raami paika paned, hakkab mõte otsima aktiivselt võimalusi, kuidas sellest välja saada. Kõige paremad kuraatoriprogrammid on ikka need, et sa ei teagi, miks mingid asjad kavas on, aga kui ära vaatad, siis saad aru või mõtled välja. Meil nii hea programm ei ole, meil on kõik selge,” selgitas ta.

Loe rohkem:  ETV2 toob eetrisse neli DocPointil linastunud filmi | Film

Ta tõi ka välja, et trash-kino tegijatega asjaajamine võtab kohati ka ulmefilmi mõõtmed. “Juba praegu oleme läbirääkimisi pidanud tuntud lavastaja assistendiga, kes osutus lõpuks temaks endaks valenime all, nii et korraga suhtlesime sama inimesega kahes erinevas meilivahetuses. Seetõttu pole miski kindel enne, kui film käib, nii et jätaks ettekuulutused praegu tegemata, aga ütleme nii, et planeedid on reastunud, kristallvõre püsti, must kukk tapetud, Atlantise asukoht Google Mapsis ja kosmoselaeva paak täis.”

Sarja avafilmina jõuab 18. märtsil ekraanile legendaarne ulmefilm “Lahingutanner Maa”. Filmis toimub tegevus aastal 3000 ja maa on üle võtnud tulnukrass Pychlos, aga orjastatud inimkond peab ülestõusuplaani. Peaosades John Travolta, Forest Whitaker, Barry Pepper, jt. 70 miljonit maksnud ulmefilm troonib IMDb kõigi aegade halvemate filmide edetabelis auväärsel 11. kohal.

16. aprillil linastub samas programmis “Roosa flamingo”. Transsooline kriminaal ja allilmategelane Divine elab rahulikult haagiselamus oma hipist hullu poja Crackersi ja ülekaalulise ema Ediga ja naudib oma kollase meedia pandud “Maailma kõige rõvedama inimese” kuulsust. Abielupaari Connie ja Raymond Marble’i tavategevuseks on heroiinimüük koolilastele ja naissoost hääletajate rasestamine, et siis sündinud beebid lesbipaaridele maha müüa. Nüüd on Marble’id võtnud eesmärgiks tiitel Divine’ilt üle lüüa. 

Mais saab samas kavas näha Greg Sestero filmi “Suur hai” ning juunis on kavas “Plaan 9 avakosmosest”. 

Kokkuvõtvalt võib öelda, et Eestis on alustatud uut ja põnevat sõprussarja “Area 24”, mis on pühendatud kultus- ja rämpsfilmidele. See on suurepärane võimalus nii filmifännidele kui ka lihtsalt huvilistele avastada erinevaid filme ja nautida nende ainulaadset maailma. Sarja eesmärk on tuua kokku inimesed, kes jagavad armastust filmikunsti vastu ning pakkuda neile meelelahutuslikku ja harivat programmi. Olge valmis avastama uusi ja põnevaid filme ning nautige koos filmielamusi “Area 24” sarja kaudu!

Loe rohkem:  Arvustus. "Vaesekesed" kui häbita elutants | Film
See sissekanne postitati aastal Film. Lisa järjehoidja püsilink.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga