ETV-s tele-esilinastub portreefilm Seaküla Simsonist | Film

2065304hdfdft24

Tere tulemast! ETV-s tele-esilinastub põnev portreefilm Seaküla Simsonist. See dokumentaalfilm viib meid mõnusalt nostalgilisse rännakusse, avades ajastu, kus sündisid ja kasvasid paljud meie armastatud Eesti kirjanikud. Film toob vaatajateni Seaküla Simsoni loo ning avab tema meisterlikud loomingud. Saame osa tema elust, mõtetest ja inspiratsioonist. See on lugu tugevast vaimust, säravast huumorist ja sügavast inimlikkusest. Ärge unustage tele-esilinastust ETV-s – see on võimalus avastada ühe Eesti kõige olulisema kirjaniku suurt lugu!

Kolmapäeval tele-esilinastub ETV-s Kullar Viimse ja Erik Norkroosi dokfilm “Põrgu katlakütja”, mis oli tänavu nomineeritud ka Neitsi Maalile.

Portreefilm Eesti ühest parima vormitunnetusega skulptorist Seaküla Simsonist. Afganistani sõjast läbi käinud mehel on kogetut võimatu unustada. Ikka ja jälle saab minevik ta kätte. Ka unenägudes. Ainuke võimalus oma deemonitele vastu seista, on nende üle nalja visata.

Dokumentaalis on tabatud kunstniku olemust, loomeprotsessi ja meetodeid, ning selle kokku sulamist ühtseks tervikuks. Film avab looja hinge, seesmise aususe ja siiruse ning näitab skulptuure ja objekte läbi põneva rakursi, mis annab hea ülevaate kunstniku töödest, nende raskest ning keerukast valmimisprotsessist.

Režissöörid Kullar Viimne, Erik Norkroos, tootja Rühm Pluss Null OÜ.

“Põrgu katlakütja” on ETV eetris kolmapäeval, 7. veebruaril kell 22.05.

Kokkuvõttes võib öelda, et ETV-s tele-esilinastunud portreefilm Seaküla Simsonist on haarav ja sügavuti minev lugu Eesti kirjanikust, luuletajast ja mõtlejast Juhan Viidingust. Film annab publikule võimaluse heita pilk tema elule ja loomingule ning avab uksed tema keerulisele ja intrigeerivale isiksusele. Lisaks pakub see ka lõputult inspiratsiooni ja mõtlemisainest kõigile, kes on huvitatud Eesti kultuurist ja kirjandusest. Seega on see kindlasti vaatamist väärt film kõigile, kes soovivad saada paremat arusaamist ühest Eesti kultuuripärandi olulisest osast.

Loe rohkem:  Andres Maimik: Woody Alleni "Puhas õnn" on heal tasemel meelelahutus | Film
See sissekanne postitati aastal Film. Lisa järjehoidja püsilink.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga