Gustav Suitsu luulepreemia pälvis Aliis Aalmann | Kirjandus

2308845h176bt24

Estonia’s prestigious Gustav Suits Poetry Prize has found a worthy recipient in the talented poet Aliis Aalmann. Known for her powerful and evocative verses, Aalmann’s work has captivated audiences and critics alike, earning her a well-deserved place among Estonia’s literary elite. The award not only recognizes Aalmann’s exceptional talent but also highlights the rich tradition of poetry in Estonia. Join us in celebrating this momentous occasion and discovering the thought-provoking poetry of Aliis Aalmann.

Emakeelepäeva puhul kuulutati neljapäeval traditsiooniliselt välja Gustav Suitsu luulepreemia laureaat. Tänavu sai preemia noor poeet Aliis Aalmann luulekogu “Väe võim” eest.

Tartu linn koos Tartu Kultuurkapitaliga andis juba kahekümne esimest korda välja Gustav Suitsu luulepreemia, mille pälvis noor poeet Aliis Aalmann oma teise luulekogu “Väe võim” eest.

Žürii hinnangul on Aliis Aalmanni luulekogu “Väe võim” alliksaarelikult ja alverlikult poeetiliselt rikas, kannab Gustav Suitsu luulekvaliteeti ning toob rahvaluule poeetikat tagasi luulesse.

Rahvaluule on noorele autorile südamelähedane ja suureks inspiratsiooniallikaks. “Luuletades saan katsetada piire, samas on see minu jaos väga turvaline tegevus,” ütles värske laureaat oma tänukõnes. Aalmann võitis 2021. aastal ka Betti Alveri kirjanduspreemia.

Gustav Suitsu nimelist luulepreemiat annavad alates 2004. aastast välja Tartu linn ja Tartu Kultuurkapital. Preemia määratakse luuletajale, kes on möödunud aasta jooksul avaldanud vähemalt ühe ajastutundliku, filosoofiliselt sügava ja kunstiliselt kõrgetasemelise luulekogu, mis kannab Gustav Suitsu luulele omaseid väärtus.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et Aliis Aalmanni valimine Gustav Suitsu luulepreemia laureaadiks on väärikas tunnustus tema loomingule. Tema luuletused on sügavad, mõtestatud ja kaasaegsed, haarates kaasa nii lugejaid kui ka kriitikuid. Aalmanni poeesia on täis emotsioone ja intellektuaalset sügavust, mis kõnetab eesti kirjandusmaailma. See auhind annab tunnustust mitte ainult Aalmannile endale, vaid ka Eesti luule kui terviku olulisusele ja mitmekesisusele. Oleme õnnelikud, et saame tervitada sellist talenti ja pühendumust Eesti kirjandusmaastikul.

Loe rohkem:  Keeleminutid. Milleks kasutavad inimesed EKI keeleportaali Sõnaveeb? | Kirjandus

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga