Soomes selgub riigi uus president | Välismaa

2254656h6de2t24

Tere tulemast Eestisse! Soomes on möllamas poliitiline huvitavus, kuna riigis on valimiste tulemusel selgunud uus president. Uus president on saanud palju tähelepanu nii Soomes kui ka välismaal. See sündmus on põnev ja oluline mitte ainult Soome, vaid kogu maailma jaoks. Uue presidendi valik mõjutab kindlasti Soome tulevikku ja rahvusvahelisi suhteid. Tulge ja saage teavet uue presidendi kohta ning arutage sellest kohalikega, et mõista paremini Soome poliitilist olukorda.

Soomes selgub pühapäeval riigi uus president, kui valimiste teises voorus lähevad vastamisi roheliste kandidaat Pekka Haavisto ja konservatiivse Koonderakonna kandidaat Alexander Stubb.

Valimisjaoskonnad avatakse kell üheksa hommikul ja suletakse kaheksa õhtul.

Kaks nädalat tagasi toimunud valimiste esimeses voorus sai Stubb ligi 46 000 häält rohkem kui Haavisto. Hääletusprotsent esimeses voorus oli 75.

Uus president asub ametisse märtsi alguses. Tema ülesanded on eelkõige seotud välispoliitikaga, mida ta juhib koostöös valitsusega. Soomes on seni olnud 12 presidenti, kui arvestada ka ametisolevat Sauli Niinistöd.

Lõpuks on Soomes selgunud uus president, kes juhib meie naaberriiki järgmised kuus aastat. See on oluline sündmus nii Soome kui ka kogu maailma jaoks. Uus president peab tegelema mitmete oluliste küsimustega, sealhulgas majanduse ja rahvusvaheliste suhete arendamisega. Eestil on oluline jälgida selle arenguid ja jätkata tugevaid suhteid Soomega. Loodame, et uus president suudab viia Soome järgmisele tasemele ja aidata kaasa piirkonna stabiilsusele ja arengule.

Loe rohkem:  Venemaa korraldas droonirünnaku Ukrainale | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga