Soome streigid laienevad ühistransporti, tööstusesse ja logistikasse | Välismaa

2258739hbe44t24

Tere tulemast Eestisse! Soome streigid on laienevad üle piiri ja mõjutavad nüüd ka meie ühistransporti, tööstust ja logistikat. See jätab meid kõiki mõtlema, kuidas see mõjutab meie igapäevaelu ja äritegevust. Kas meie transport ja tarneahelad on ohustatud? Kuidas see mõjutab meie majandust ja tööstust? Need küsimused on olulised nii Eesti elanikele kui ka ettevõtetele. Oleme olukorraga silmitsi ja peame leidma lahendused, mis tagavad meie ühiskonna ja majanduse stabiilsuse. Loodame, et saame koos ületada selle uue väljakutse ja säilitada oma heaolu.

Soome streigid laienevad kolmapäeval ühistransporti, tööstusesse ja logistikasse.

Auto- ja transporditöötajate ametiühingu AKT kahepäevases streigis osalevad teiste seas bussijuhid. See mõjutab nii kohalikke kui ka kaugliine.

Avaliku- ja sotsiaalsektori ametiühing JHL alustab metroo-, trammi- ja bussiliiklust mõjutavat streiki Helsingis, Turkus ja Tamperes. JHL-i teisipäeval alanud streigi tõttu on teist päeva suletud suurem osa lasteaedu.

AKT streigist võtavad osa sadamatöölised. Tööstus- ja paberiliit alustavad kolmapäeval kolmepäevast tööseisakut kümnetes töökohtades üle riigi.

Tööstusliidu sõnul osaleb neil tööseisakutes umbes 60 000 tööstustöötajat.

Elektriliit alustab kolmapäeval samuti kolmepäevast tööseisakute sarja, millest esimene puudutab Loviisa tuumaelektrijaama. Neljapäeval on kord Olkiluoto tuumajaama käes. Samas algab kolm päeva kestev tööseisak Pietarsaari Alholmens Kraftis.

Teenindussektori ametiühing PAM alustab aga kolmapäeval streiki kaubanduse logistikakeskustes, mis võib kaasa tuua üksikute kaupade puudumise kauplustes.

Kokkuvõttes on Soome streigid levinud mitmesse valdkonda, sealhulgas ühistransporti, tööstusesse ja logistikasse. See on tekitanud olulisi häireid nii Soome kui ka naaberriikide majanduses ning transpordisüsteemides. Kuna Soome on oluline majanduspartner Eestile, võib streikide laienemine kahjustada ka meie majandust. Seetõttu on oluline jälgida olukorda ja võtta vajalikke meetmeid, et leevendada võimalikke tagajärgi. Samuti on oluline toetada Soome töötajaid nende püüdlustes paremate töötingimuste ja palga saavutamiseks.

Loe rohkem:  Venemaa eitab tuumarelvade kosmosesse viimise plaane | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga