Ukraina vägede olukord Avdijivkas on keeruline | Välismaa

2258733h98eft24

Tere tulemast Eestisse! Ukraina vägede olukord Avdijivkas on hetkel äärmiselt keeruline. Konflikt piirkonnas on järsult eskaleerunud ning see põhjustab muret mitte ainult Ukrainas, vaid ka rahvusvahelisel tasandil. Kui soovite olla kursis selle konflikti arengutega ning mõista selle mõju Euroopale, siis olete õiges kohas. Olles üks Euroopa Liidu liikmesriikidest, jälgib Eesti pingsalt sündmusi Ukrainas ning omab tugevaid sidemeid sealsete ametivõimudega. Tulge ja saage osa sellest olulisest teemast meie ajakohase informatsiooni ja analüüside kaudu.

Sõjauuringute Instituut (ISW) vahendas oma viimases ülevaates, et Venemaa jätkab pealetungi Avdijivka suunal ja olukord Ukraina sõdurite jaoks rindel on praegu raske ja keeruline.

Oluline kolmapäeval 14. veebruaril kell 5.40:

– Ukraina vägede olukord Avdijivkas on keeruline;

– Poola talunikud blokeerivad 20. veebruaril kõik piiripunktid Ukrainaga;

– Umerov ja Sõrskõi arutasid NATO Euroopa vägede ülemaga prioriteete.

Ukraina vägede olukord Avdijivkas on keeruline

Sõjauuringute Instituut (ISW) vahendas oma viimases ülevaates, et Venemaa jätkab pealetungi Avdijivka suunal ja olukord Ukraina sõdurite jaoks rindel on praegu raske ja keeruline. 

Vene blogijad väitsid, et Vene väed suutsid Avdijivka põhja- ja keskosas edasi liikuda. Pole veel olemas geolokatsiooniga kaadreid, mis kinnitaksid, et Vene väed suutsid seal edasi liikuda.

Siiski levivad väited, et Vene väed lõikasid linna kaheks. See kinnitaks Vene blogijate varasemaid väiteid, et Vene väed suutsid raudteeliinid ületada. See seaks Avdijivka lõunaosas võitlevate Ukraina üksuste varustusteed veelgi suuremasse ohtu.

Venemaa jätkab ka Avdijivka lähistel asuvate Ukraina positsioonide ründamist. Ukraina ja Vene allikad teatasid, et lahingud käivad veel Siverne, Stepove, koksitehase, Nevelske ja Pervomaiske  lähedal. 

Tauria suuna juht kindral Oleksandr Tarnavski tõdes, et Venemaa intensiivistab rünnakuid ning vaenlane annab üha rohkem suurtükilööke Ukraina positsioonide pihta. 

Loe rohkem:  Lätis jäi Vene valijate aktiivsus väga väikeseks | Välismaa

Bahmuti rindel suuri muutusi polnud. Vene blogijad väitsid taas, et Vene väed väed suutsid veidi edasi liikuda Bohdanivka ja Kliššivka lähedal. Ukraina brigaadi pressiesindaja ütles, et Vene väed suutsid  Bohdanivka suunal veidi edasi liikuda. Pressiesindaja lükkas samas tagasi Vene blogijate väited, et Vene väed on kahe kilomeetri kaugusel Tšasiv Jarist.

Poola talunikud blokeerivad 20. veebruaril kõik piiripunktid Ukrainaga

Poola põllumehed otsustasid blokeerida alates 20. veebruarist kõik piiriületuspunktid Poola-Ukraina piiril, edastas teisipäeval Poola raadiojaam RMF FM.

“Tõkestatakse mitte ainult piiriületuskohad, vaid ka transpordisõlmed, juurdepääsuteed raudtee ümberlaadimisjaamadesse ja meresadamatesse,” edastas RFM FM põllumajandustootjate ametiühingu Solidaarsus teate.

9. veebruaril kuulutas Solidaarsus välja põllumeeste 30-päevase üldstreigi.

Poola põllumeeste sõnul protestivad nad kontrollimatu kaubavoo vastu Ukrainast Poolasse seoses Euroopa Liidu piiri avamise tõttu.

Umerov ja Sõrskõi arutasid NATO Euroopa vägede ülemaga prioriteete

Ukraina kaitseminister Rustem Umerov ja relvajõudude juhataja Oleksandr Sõrskõi pidasid teisipäeval kõnelusi NATO Euroopa vägede ülema kindral Christopher Cavoli ja Ukraina ühise peakorterirühma juhi kindral Antonio Agutoga, et arutada Ukraina relvajõudude prioriteete sel aastal.

“Selge ja sisuline vestlus. Arutasime oma sõjalisi plaane aastaks 2024. Ülemjuhataja tõi välja prioriteedid. Nende hulgas on Ukraina relvajõudude struktuuri optimeerimine, meie sõjaväelaste väljaõppe kvaliteedi tõstmine, olemasolevate brigaadide täiendamine ja uute loomine, regulaarse vajaduse tagamine relvade ja varustuse järele,” kirjutas Umerov teisipäeva õhtul sotsiaalmeedias.

Overall, the situation with Ukrainian forces in Avdiivka is complex and challenging. The ongoing conflict in Eastern Ukraine continues to pose a threat to the security and stability of the region, and efforts must be made to find a peaceful resolution. It is important for the international community to support Ukraine in its efforts to defend its sovereignty and territorial integrity. The situation in Avdiivka serves as a reminder of the urgent need for a diplomatic solution to the conflict in Eastern Ukraine, and for all parties involved to prioritize the well-being of the civilian population.

Loe rohkem:  Ukraina abipakett kukkus USA senatis läbi | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga