Soome hoiab idapiiri kinni vähemalt 14. aprillini | Välismaa

1704974357 2181184h3fe9t24

Tere tulemast, Eesti! Viimase aasta jooksul on idapiir Soome ja Venemaa vahel olnud suletud, kuid nüüd on see ametlikult suletud vähemalt 14. aprillini. See otsus on tehtud tõsiasja arvestades, et COVID-19 on endiselt suur murekoht kogu maailmas. See uudis mõjutab mitte ainult Soome ja Venemaa vahelist piiril liikuvaid inimesi, vaid ka meie siin Eestis. Kas see avaldab mõju ka meie piirikaubandusele ja piiriülesele liiklusele? Jääme huviga ootama, kuidas sellel otsusel on mõju meie naaberriikidega suhtlemisele ja piiriülesele koostööle.

Soome valitsus otsustas neljapäeval idapiiri sulgemist pikendada ning see jääb kinni vähemalt 14. aprillini.

Soome idapiir on olnud pidevalt suletud ligi kaks kuud. Siseminister Mari Rantanen ütles juba teisipäeval, et valitsus  ei pea praegu võimalikuks piiripunktide avamist Soome piiril Venemaaga.

Piiripunktide ajutise sulgemise eesmärk on olnud illegaalse immigratsiooni peatamine Soome piiril Venemaaga.

Soome otsustas novembri lõpus sulgeda kogu idapiiri ning süüdistas siis Venemaad ränderünnakus. Helsingi avas vahepeal kaks piiripunkti ning migrandid üritasid olukorda enda huvides ära kasutada. Seejärel otsustas valitsus, et idapiiril asuvad piiripunktid tuleb taas sulgeda, kuna Venemaa jätkas migrantide piirile saatmist.

Avalikkusele avaldatud informatsiooni kohaselt on idapiiri taga sadu, võimalik, et isegi tuhandeid migrante. Valitsus eeldab, et Venemaa pole oma tegevust Soome suunas muutnud ning piiri avamise korral üritavad migrandid taas riiki siseneda.

Kokkuvõtteks võib öelda, et Soome otsus hoida idapiiri kinni vähemalt 14. aprillini näitab nende pühendumist tervisekriisi ohjeldamisele. See samm on oluline mitte ainult Soome, vaid kogu piirkonna jaoks, kuna see aitab vähendada viiruse levikut. Samas tähendab see ka takistusi piiriülesele liikumisele ja kaubandusele, mis võib mõjutada nii inimeste igapäevaelu kui ka majandust. Siiski on oluline mõista, et sellised meetmed on vajalikud, et kaitsta rahva tervist ning loodetavasti aitavad need kaasa olukorra normaliseerumisele tulevikus.

Loe rohkem:  USA senaatorid tulevad Ungarisse toetama Rootsi NATO-liikmesust | Välismaa

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga