Soojemad ilmad on pannud vahtral mahla liikuma | Eesti

734800ha4e9t24

Tere tulemast Eestisse! Soojemad ilmad on lõpuks saabunud ja vahtral on hakanud mahla liikuma. See tähendab, et kevad on käes ja loodus ärkab taas ellu. Eestlaste jaoks on vahtramahl kevade sümbol, mis toob endaga kaasa rõõmu ja energiat. Nautige seda imelist aega, kui loodus ärkab ja Eesti kaunid maastikud muutuvad üha rohelisemaks ja elavamaks.

Viimaste päevade soojad ilmad on pannud vahtrapuudel mahla liikuma, mistõttu need, kes tahavad juua värsket ning magusat mahla, on õige aeg minna ja panna vahtramahl tilkuma.

Võrumaal Navi külas on Põrmu talu peremees juba aastakümneid oma esivanemate talu üle saja aasta vanustelt põlispuudelt seda looduse eliksiiri tilkhaaval kogunud.

“Päevas tuleb kuskil 20 kuni 30 liitrit praegu, parimatel päevadel on isegi 40 liitrit saadud, et jääb endale ja saab ka sõpru ja tuttavaid rõõmustada,” lausus Põrmu talu peremees Kalev Ots.

Missugune ilm peaks olema, et vaher mahla hästi välja annab?

“Öösel külmetama – miinus üks, miinus kaks kraadi maksimaalselt – ja päeval vastavalt neli-viis kraadi sooja ja päikesepaiste oleks oluline,” ütles Ots.  

Põlvamaal Palojärve lähedal aga läks neljapäeval Metsa talu peremees lastelastega metsa ja magusa puumahla kogumise jaoks panid nad paika poest ostetud vahtramahla rakenduse.

“Ega meil magusama mahlaga puud ei ole, vaher ongi kodumaine puu kõige magusama mahlaga. Kaks-kolm protsenti on vahtramahla suhkrusisaldus, see on paar korda magusam kui kask, ja mida kõrgemalt saate mahla võtta, seda magusamaks läheb,” lausus Metsa talu peremees Urmas Roht.

Soojemad ilmad on kindlasti toonud rõõmu ja elu Eesti loodusesse. Vahtral mahla voolamine on tunnusmärk sellest, et kevad on saabunud ja loodus ärkab uuele elule. See on ka hea märk sellest, et talv hakkab taanduma ning soojemad ilmad on ukse ees. See annab meile lootust ja rõõmu ning võimaluse nautida looduse ilu ja rikkust. Nii et olgem rõõmsad ja tänulikud selle imelise aja eest!

Loe rohkem:  Riigikohtu üldkogu hakkab hooldusreformi põhiseaduslikkust arutama | Eesti

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga