Sloveenia suusahüppaja Kos sai esimese võidu, Kraft aga revanši | Suusahüpped

2256549h937et24

Tere tulemast, spordisõbrad! Sloveenia suusahüppaja Timi Zajc võitis esimese võistluse hooajal Soome suusahüppelennu karikasarjas. Samal ajal võttis tema kaasmaalane Stefan Kraft revanši ja võitis teise võistluse järjest. Nende kahe suurepärase sportlase vastasseis pakkus põnevat vaatemängu ning tõi kaasa palju elevust ja emotsioone nii sportlastele endale kui ka pealtvaatajatele. Järgmine võistlus ootab ees ja suurepärased etteasted on juba garanteeritud. Olge valmis nägema veel rohkem põnevaid võistlusi!

Suusahüpete meeste maailma karika sarjas Lake Placidis toimus nädalavahetusel kaks individuaal- ja üks võistkonnavõistlus. Eesti parim suusahüppaja Artti Aigro kaasa ei teinud.

Laupäeval teenis oma karjääri esimese MK-etapivõidu sloveen Lovro Kos (278,9 punkti), kes edestas tänavust Nelja hüppemäe turnee üldvõitjat Ryoyu Kobayashit (278,1) ja norralast Mariud Lindvik (277,8).

Võistlust iseloomustasid keerutavad tuuleolud, mistõttu oli kahe vooru järel tabelis palju tõusmisi ja vajumisi. Näiteks võidumees Kos sooritas mõlemas voorus alles paremuselt kuuenda õhulennu, aga kokkuvõttes piisas selleks napiks võiduks.

Esimese vooru järel juhtis võistlust austerlane Stefan Kraft, kuid tema teine sooritus oli esimesest 23,5 meetri võrra lühem ja vooru kehvim. See ei tähendanud MK-sarja üldliidrile paremat 24. kohast.

Õhtul toimus ka paarisvõistlus, kus Kraft sai pisut lohutust, sest vedas koos Michael Hayböckiga austerlased võitjaks (809,2 punkti). Vaid 0,2 punktiga jäi teiseks Saksamaa (Philipp Raimund, Andreas Wellinger). Kolmandaks tuli Norra (Marius Lindvik, Johann Andre Forfang; 793,6).

Kos ja Domen Prevc tõid Sloveeniale alles kuuenda koha.

Pühapäeval haaras Kraft samuti esimese vooru järel liidrikoha ega mänginud seda enam teise vooruga maha, võites 281,6 punktiga. Teist kohta jäid jagama Kos ja Philipp (278,4).

MK-sarja kokkuvõttes juhib Kraft 1236 punktiga. Tuhande punkti piiri on ületanud ka Wellinger (1027) ja Kobayashi (1021). Aigro on 38 punktiga 42.

Loe rohkem:  Artti Aigro tegi kvalifikatsioonis hea soorituse | Suusahüpped

Suusahüpete meeste maailma karika sari jätkub eeloleval nädalalõpul Sapporos.

Kokkuvõttes võib öelda, et Sloveenia suusahüppaja Kos näitas suurepärast sooritust, võites esimese võistluse, samal ajal kui tema kaasmaalane Kraft suutis võtta revanši eelmise võistluse ebaõnnestumise eest. Nende tugevad esitused näitavad Sloveenia suusahüppajate potentsiaali ja annavad lootust edaspidiseks hooajaks. Eesti suusahüppajad peaksid võtma nende saavutustest eeskuju, et enda treeninguid veelgi tõhustada ja püüelda suuremate võitude poole rahvusvahelistel võistlustel.