EstLink 2 taaskäivitamine nihkus märtsi lõppu | Majandus

1691593h22a1t24

Tere tulemast Eestisse! EstLink 2 taaskäivitamine märtsi lõpuni on olnud kauaoodatud uudis meie majanduse jaoks. See ühendus Soomega on oluline osa meie energiavõrgustikust, mis tagab usaldusväärse ja stabiilse elektrienergia tarne. EstLink 2 taaskäivitamine toob kaasa uusi võimalusi energia vahetamiseks Soomega, suurendades meie energiavarustuskindlust ja konkurentsivõimet. See samm on oluline nii meie majanduse kui ka keskkonna jaoks ning pakub meile põnevaid võimalusi tulevikus. Oleme põnevil EstLink 2 taaskäivitamise üle ja ootame selle positiivseid mõjusid meie riigile.

Eesti ja Soome vahelise elektriühenduse EstLink2 on rivist väljas 31. märtsini, varem loodeti ühendus tööle saada veebruari lõpus.

Esmaspäeval ilmus kiire turuteade, et EstLink 2 on tööst väljas 25. jaanuarist kuni 31. märtsini. Eelmise turuteate järgi oli tähtajaks veebruari lõpp.

Eleringist öeldi ERR-ile, et EstLink 2 täpse rikkekoha määramine veel kestab. Mõõtmised ei ole siiski täpset rikkekohta veel andnud ja seetõttu pikendati kaabli tööst väljasoleku aega ja jätkatakse rikkekoha määramist.

Eleringi juht Kalle Kilk ütles eelmisel nädalal, et rikkekohale ollakse jõutud väga lähedale ning see leitakse pigem päevade kui nädalatega. Samas märkis ta, et on olemas teoreetiline võimalus, et Elering ja Soome süsteemihaldur Fingrid on rikke otsingul eksinud ning rikkekohale ei olda nii lähedal, kui arvatakse.

Eesti ja Soome vahelise elektriühenduse EstLink 2 rike tuvastati 26. jaanuari esimesel tunnil, kaks päeva hiljem leiti Eleringi ja Soome süsteemihalduri Fingridi koostöös võimalik rikkekoht Eesti poolel.

EstLink 2 ülekandevõimsus on 658 megavatti. Tööd jätkab EstLink 1, mille võimsus on 358 megavatti.

Kuigi EstLink 2 taaskäivitamine märtsi alguses oli oodatud sündmus, on selle lükkumine kuu lõppu kahetsusväärne. See võib mõjutada Eesti majandust ning energiatarneid. Siiski on oluline mõista, et sellised viivitused võivad tekkida erinevatel põhjustel ja on osa keerulisest energiasektori dünaamikast. On oluline, et kõik osapooled jätkaksid koostööd selle projekti edukaks lõpuleviimiseks ning tagaksid stabiilse ja usaldusväärse elektrivarustuse Eestile. Loodame, et EstLink 2 taaskäivitamine sujub sujuvalt ja toob positiivseid tulemusi meie majandusele.

Loe rohkem:  Tööstustoodangu tootjahinnaindeksi langus jätkus | Majandus

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga