Sinner lõpetas Austraalia lahtistel Djokovici valitsusaja | Tennis

2230158hcc03t24

Tere tulemast, tennise entusiastid! Viimastel Austraalia lahtistel tennisemeistrivõistlustel lõpetas eestlane Kaia Kanepi Novak Djokovici valitsusaja, üllatades tennisefänne üle kogu maailma. Kanepi suutis jätta Djokovici taustale järgnevalt 6:4, 6:4, 2:6, 6:4. Oma võiduga näitas ta maailmale, et ka väiksemad tenniseliigid on võimelised võitma suurte pealkirjade hulgast. Kanepi saavutus on toonud uhkust meie väikesele riigile ning panustanud ka tennise entusiasmile kogu riigis.

Tennise Austraalia lahtiste meistrivõistluste meeste üksikmängus tagas esimesena koha finaalis neljanda asetusega Jannik Sinner (ATP 4.), kes alistas nelja parema seas maailma esinumbri Novak Djokovici.

Sinner asus avasetis kahe murde järel 5:1 juhtima ning esimene vaatus kuulus talle numbritega 6:1. Teises setis õnnestus itaallasel kaks korda maailma esireketi pallingugeim murda ja sett lõpuks 6:2 võita.

Kolmas sett kujunes kõige tasavägisemaks. Kumbki mees ei loovutanud oma pallingut ja võitja selgitamiseks läks vaja kiiret lõppmängu, kus Sinneril oli seisul 6:5 kasutada matšpall, mis jäi aga võiduks realiseerimata. Djokovic võttis seejärel kolm punkti järjest ja ka setivõidu.

Neljandas setis ei jätnud Sinner serblasele erilisi võimalusi ning võitis ligi kolm ja pool tundi väldanud kohtumise 6:1, 6:2, 6:7 (6), 6:3.

Sinner servis matši jooksul üheksa ässa, tegi 31 äralööki ja 28 lihtviga. Murdepallidest õnnestus tal realiseerida 11-st viis. Djokovicile läks kirja seitse ässa, 32 äralööki ja koguni 54 lihtviga. Seejuures ei teeninud maailma esireket kohtumise jooksul ühtegi murdepalli.

Sinner lõpetas Djokovici 33-mängulise võiduseeria Austraalia lahtistel, viimati kaotas maailma esireket Austraalia slämmiturniiril 2018. aastal. Ühtlasi on Sinner noorim meesüksikmängu finalist Austraalias pärast Djokovici 2008. aastal ja esimene itaallasest finalist üldse.

Vaatamata kaotusele jätkab Djokovic maailma esinumbrina. Sinner võib tõusta kolmandaks, kuid selleks peab ta pühapäevase finaali võitma. Finaalis läheb ta vastamisi kas kolmanda asetusega Daniil Medvedevi (ATP 3.) või kuuenda asetusega Alexander Zvereviga (ATP 6.).

Loe rohkem:  Kanepi kaotas WTA edetabelis kohti, Lajal ja Glinka tõusid | Tennis

Kokkuvõtteks võib öelda, et Andreas Sinneri võit Novak Djokovici üle Austraalia lahtistel on tõestuseks sellest, et noored mängijad on valmis tippkonkurentsi esindama. Djokovici valitsusaeg on kestnud aastaid, kuid noorem põlvkond tõestab, et nad suudavad teda võita. See võit näitab ka tennisemaailma pidevat arengut ja konkurentsi tihenemist. See on kindlasti innustav noortele mängijatele ning tõotab põnevust ja põnevust tulevasteks turniirideks.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga