Shiffrin naasis võimsalt, meestel vaba nädalalõpp | Mäesuusatamine

1710167233 2303334h692at24

Pärast lühikest pausi on kõigile mäesuusatamise fännidele suurepärane uudis – Mikaela Shiffrin on naasnud võimsalt võistlusrajal! Tema muljetavaldavad esitused on taas pannud kõiki tema võimeid imetlema ning ennustavad suurepärast hooaega. Samal ajal aga on meeste mäesuusatamises ees ootamas vaba nädalalõpp, kus ootame põnevusega, kes näitab end parimast küljest ja võtab juhtpositsiooni sisse. Mäesuusatamine on Eestis alati olnud armastatud spordiala ning see hooaeg ei jää erandiks.

Mäesuusatamise naiste maailma karika etapil Ares teenis pühapäeval slaalomis esikoha ameeriklanna Mikaela Shiffrin (1.42,95), kes edestas kindlalt horvaaditar Zrinka Ljuticit (+1,24) ja šveitslannat Michelle Gisinit (+1,34).

Tegemist oli 28-aastase ameeriklanna tagasitulekuvõistlusega, sest jaanuari lõpus vigastas ta Cortina d’Ampezzos põlve ega olnud kuus nädalat võistelnud. Ares haaras Shiffrin liidrikoha kohe avalaskumise järel, kuigi edestas Gisinit vaid kahe sajandikuga.

Teise laskumisega pani ameeriklanna aga kõik kindlalt paika ja kindlustas ühtlasi kaheksandat korda slaalomiarvestuse kristallgloobuse.

“Nii tore oli täna jälle võistelda, oli natuke närviline ja olid emotsioonid, mida lootsin tunda – olen väga uhke oma tiimi üle ja kindlasti väga uhke iseenda üle, et tulin tagasi ja näitasin oma suusasõitu,” lausus Shiffrin.

“Teine laskumine oli üks minu parimaid ja olen nii õnnelik, et saan sel hooajal jätkata.”

Päev varem selgitati Shiffrini osaluseta parimad ka suursaalomis. Esikoha teenis itaallane Federica Brignone (2.11,02), kes edestas 33 sajandikuga kohalikku lootust Sara Hectorit. Kolmandaks tuli šveitslanna Lara Gut-Behrami (+0,40).

Enne maailma karika sarja finaaletappi Saalbachis juhib 1654 punktiga Gut-Behrami, kellele järgnevad Brignone (1372) ja Shiffrin (1309).

Mehed pidanuks lõppenud nädalavahetusel võistlema Sloveenias Kranjska Goras, aga tugev vihmasadu takistas nii suurslaalomit kui ka slaalomit sõitmast.

Loe rohkem:  Tormis Laine lõpetas eduka etapi teise kohaga | Mäesuusatamine

Meeste konkurentsis on Marco Odermattil (Šveits) MK-sarja üldvõit juba kindlustatud, sest tema edu lähemate jälitajate ees on enam kui tuhat punkti.

Kokkuvõtvalt võime öelda, et Mikaela Shiffrin naasis võimsalt ja võitis hõbemedali suurslaalomis ning väga kange konkurendi ees. Meeste tiim aga otsustas võtta vaba nädalalõpu, et taastuda ja valmistuda tulevasteks võistlusteks. Eesti mäesuusahuvilised saavad kindlasti põnevate sõitude eest hoida ning loodame, et meie sportlastel läheb hästi ka järgmistel võistlustel.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga