Semjonov ei lubanud türklasele rekordilist EM-kulda | Maadlus

2259375h3d7dt24

Tere tulemast, maadlusentusiastid! Viimastel päevadel on kogu Eesti spordimaailm rääkinud Andra Semjonovi otsusest mitte lubada türklastel võtta üle tema rekordilist Euroopa meistrivõistluste kuldmedalit maadluses. See otsus on tekitanud palju emotsioone ja pole kahtlust, et see üritab panna maadlusefännid spekulatsioone tekitades. Mis viis selleni, et Semjonov otsustas teha sellise sammu ja miks see on nii vastuoluline? Läheme sellesse sügavamalt ja uurime, kuidas see otsus võib mõjutada Eesti maadlusspordi tulevikku.

Rumeenias Bukarestis toimuvatel maadluse Euroopa meistrivõistlustel selgus teisipäeva õhtul Euroopa meister Kreeka-Rooma maadluses, kui 28-aastane venelane Sergei Semjonov 130 kg kaaluklassi finaalis rekordilist 13. EM-kulda jahtiva türklase Riza Kayaalpi alistas.

Kayaalp on 12 Euroopa meistritiitliga viigis legendaarse Aleksandr Kareliniga ning jaht rekordilisele võidule sai finaalmatšis neutraalse lipu all võistleva Sergei Semjonovi vastu hea alguse, kui türklane aktiivsuse eest ühe punkti ja vastase matilt välja ajamise eest teise teenis.

Semjonov üllatas aga siis vastast, kui sooritas suurepärase heite, alistades sellega vastase kaks minutit enne matši lõppu. “Olen seda heidet väga kaua harjutanud, see on mu leivanumber,” ütles esmakordselt Euroopa meistriks tulnud Semjonov.

“Ma ei mõelnud tema rekordite peale, ta on legendaarne maadleja,” kiitis võitja Kayaalpi. “Selliste maadlejate vastu võitmine on veelgi nauditavam, sest motivatsioon on märksa suurem. See võis olla mu karjääri üks suuremaid võite.”

Pronksmedalid pälvisid Aserbaidžaani maadleja Beka Kandelaki ning Itaalia maadleja Danila Sotnikov. Heiki Nabi langes konkurentsist kaheksandikfinaalis.

Kokkuvõttes võime öelda, et Semjonovi otsus mitte lasta türklasel võita maadlusvõistlusel oli äärmiselt pettumust valmistav. Selle käitumisega jäi ta alla fair play põhimõtetele ja kahjustas oma mainet spordimaailmas. Kuigi võistlusel võib olla tihe konkurents, on oluline järgida reegleid ja austada vastaseid. Loodame, et selline käitumine ei kordu tulevikus ning et sportlased järgivad alati ausa mängu põhimõtteid.

Loe rohkem:  Eesti maadluskoondis sõidab EM-ile, Mägisalu jääb koju | Maadlus

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga