Demokraadid võitsid esindajatekoja järelvalimised New Yorgi eeslinnas | Välismaa

2259393h39cbt24

Tere tulemast! New Yorgi eeslinnas toimunud esindajatekoja järelvalimiste tulemused on sündmuseks, mis on tõstnud demokraadid võidule. See võit on märkimisväärne samm demokraatia ja esindatuse suunas kogu maailmas ning sellel on suur mõju ka välismaal. Uus suundumus näitab, et demokraatia ja selle väärtused on jätkuvalt olulised ning tähtsad ka kohalikel tasanditel. See võit on signaaliks, et inimeste hääl ja valikud on jätkuvalt olulised ning see annab lootust demokraatiale kogu maailmas.

Demokraadid võitsid New Yorgi osariigi 3. valimisringkonnas aset leidnud järelvalimised, vähendades niigi nappi vabariiklaste edumaad USA kongressi esindajatekojas. Järelvalimiste põhjuseks oli vabariiklasest eelmise saadiku George Santose esindajatekojast väljaviskamine kriminaalsüüdistuste esitamise järel.

Mõlemad suured USA erakonnad panustasid palju ressursse New Yorgi eeslinnapiirkonnas Long Islandil asuvas valimisringkonnas toimunud järelvalimistesse. Vabariiklasest vähetuntud kandidaat Mazi Pilip süüdistas minevikus valimisringkonda juba esindanud demokraati Tom Suozzit pehmuses sisserände küsimuses.

Võidukaks osutus aga just Suozzi, kes lubas samuti karmistada USA piiripoliitikat ning demokraadist kandidaadi jaoks üllatavalt kritiseeris oma erakonna juhist USA presidenti Joe Bidenit New Yorgi linnapea Eric Adamsi ebapiisavas toetamises sisserändekriisiga toimetulemisel.

Joe Biden võitis selles valimisringkonnas üheksa protsendipunktiga Donald Trumpi ees 2020. aasta USA presidendivalimistel, kuid Santos võitis valimisringkonnas kaheksa protsendipunktiga demokraadist oponendi ees 2022. aasta vahevalimistel, vahendab Financial Times.

Santose võitu peeti osaks eeslinnade valijate rahulolematusest demokraatide poliitikaga sisserände piiramise ja kuritegevusega võitlemise osas.

“Üldine tunne on, et asjad on väljunud kontrolli alt. Tunne on, et linn valgub laiali eeslinnadesse,” ütles demokraadist valimisstrateeg Hank Sheinkopf.

Ometi sai Suozzi 53,8 protsenti häältest, samas kui vabariiklane Pilip pidi rahulduma 46,1 protsendiga häältest.

Suozzi rõhutas kampaania käigus oma toetust Iisraelile ja lubas kaitsta naiste abordiõigust vabariiklaste katsete eest seda piirata. Demokraadid peavad abordiküsimust enda kõige soodsamaks valimisteemaks, sest enamus ameeriklasi ei toeta küsitluste järgi liiga karme piiranguid abortidele, mida nõuab enamik vabariiklasi.

Loe rohkem:  Soomes algab 11. märtsil ulatuslik kahe nädala pikkune streik | Välismaa

Pärast demokraadi valimisvõitu kasvas demokraatide fraktsioon esindajatekojas 213 saadikuni. Kokku on esindajatekojas 435 kohta, millest 219 kuulub vabariiklastele ja veel kolm on praegu esindamata, sest neid esindanud saadikud astusid tagasi. Seega langes vabariiklaste enamus esindajatekojas ainult kuue saadikuni. Kui kõigest kolm vabariiklast hääletab mõne küsimuse menetlemisel koos demokraatidega, ei suuda vabariiklased enda soovitud eelnõu vastu võtta.

Kokkuvõttes võib öelda, et demokraadid on võitnud esindajatekoja järelvalimised New Yorgi eeslinnas. See tulemus näitab, et Demokraatlik Partei on endiselt populaarne ja toetust leidmas. Samuti võib see mõjutada poliitilist maastikku linnas ja anda demokraatidele suurema mõjuvõimu otsustusprotsessis. See võit võib olla ka signaaliks muutustest ühiskonnas ja sellest, milliseid väärtusi ja eesmärke inimesed toetavad. Sellega seoses võib eeldada, et demokraatide võidud jätkuvad ka tulevikus ning nende poliitilised seisukohad jäävad oluliseks teguriks New Yorgi eeslinna poliitikas.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga