Kevin Uspenski jõudis Taanis pronksimatši | Maadlus

2042675hcc1at24

Eesti maadleja Kevin Uspenski on jõudnud Taanis olümpiamängude pronksimatšile, olles võidukas mitmetes eelnevates heitlustes. Tema silmapaistev osavus ja pühendumus on teinud temast tõeliseks võistlusvõimlejaks maadlusringis. Ta on tõestanud end võidukana paljudes rasketes matšides ning tema võitlusvaim ja kindel meel annavad talle kindlasti eelise ka tulevasel võistlusel. Kas Kevin suudab võita ja koju tuua auväärse pronksmedali? Maadlusringis valitseb põnevus ja pinget ning Uspenski kinnitab oma kohta maailma tipus.

Taanis toimuval rahvusvahelise maadlusliidu turniiril Thor Masters jõudis Kevin Uspenski Kreeka-Rooma maadluse kaalukategoorias -97 kg pronksimatšini.

Teel medalimatši alistas Uspenski alagrupis 5:1 šveitslase Christian Zempi, teises ringis 7:4 Horvaatia maadleja Filip Smetko ning kolmandas ringis taanlase Mathias Baki 8:2. Alagrupi ainus kaotus tuli neljandas ringis, kui tulemusega 1:9 pidi Uspenski tunnistama sakslase Lucas Lazogianise paremust. Viimases alagrupimatšis õnnestus Uspenskil taas võita, kui punktidega 5:1 alistus teine sakslane Anton Vieweg.

Pronksimatšis sakslase Peter Öhleri vastu kaotas Uspenski seisuga 1:3. Mõlemad maadlejad said punkti aktiivsuse eest, sakslasel õnnestus parteris ülevedu sooritada, Uspenski parteris aga punkti ei saanud. Seega saavutas Kevin Uspenski 22 mehe konkurentsis neljanda koha.

Samas kehakaalus võistlesid eestlastest ka Kevini kaksikvend Robin Uspenski ja Richard Karelson. Robin Uspenski sai alagrupis 3:3 võidu horvaat Filip Smetko üle, loobumisvõidu hollandlaselt Tyrone Sterkenburgilt ning kaotused sakslaselt Lucas Lazogianiselt 0:8 ja taanlaselt Mathias Bakilt 1:3. Kokkuvõttes teenis Robin Uspenski üheksanda koha.

Karelsoni saldoks jäi samuti kaks võitu ja kaks kaotust. Võidud teenis Karelson rumeenlase Samuel Ojogi üle seisuga 3:1 ning rootslase August Erikssoni vastu ülekaalukalt 9:0. Kaotused tulid Peter Öhlerilt 5:11 ning seljakaotus leedulaselt Mindaugas Venckaitiselt. Karelsoni lõppkohaks jäi kümnes.

Loe rohkem:  Laupäeval selgusid maadlemise Eesti meistrid | Maadlus

Kehakaalus -82 kg jäi Edvin Kin võistlustel võiduta. Kaotused tuli vastu võtta Taani maadlejalt Vano Hautjunianilt seisuga 3:3 ning rootslaselt Vilhelm Larssonilt skooriga 0:5. Kini lõppkohaks jäi turniiril üheksas.

Raskekaalus -130 kg jäi samuti võiduta Eerik Pank, kui kaotas esimeses ringis sakslasele Jello Krahmerile 1:9 ning teises ringis leedulasele Mantas Knystautasele 0:10. Pank lõpetas Thor Mastersi turniiri seitsmenda kohaga.

Kõik võistlejad jäävad nädalaks Taani treeninglaagrisse ning uue nädala alguses liitub laagriga ka Heiki Nabi.

Kokkuvõtvalt võib öelda, et Kevin Uspenski esinemine Taanis pronksimatšil oli muljetavaldav. Ta näitas muljetavaldavat tehnikat ja enesekindlust, võideldes kõvasti oma vastase vastu. Kuigi lõpptulemus ei olnud soovitud, on tema saavutatud pronksmedal siiski suur saavutus. Uspenski oskused ja pühendumus maadlusele on selgelt nähtavad ning ta on kindlasti üks Eesti maadlusmaastiku tipptalente. Olen kindel, et tema tulevik on helge ja tal on võimalus jõuda veelgi suurematele lavadele.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga